Krótkie wakacje. Pogoń zacznie nowy sezon meczem w Pucharze Polski

W sobotę Pogoń zakończyła zmagania w sezonie 2019-20. Teraz przed siedlczanami bardzo krótka przerwa, gdyż już w połowie sierpnia czeka ich pierwszy oficjalny mecz w nowych rozgrywkach.

Pogoń wygrała w Stalowej Woli i zakończyła sezon na dziesiątym miejscu w tabeli. Oznacza to, że siedlczanie nie będą musieli grać w rundzie wstępnej Pucharu Polski i zmagania zaczną od 1/32 finału. Już w poniedziałek poznamy rywala Pogoni w tej fazie rozgrywek, gdyż o godzinie 12:00 odbędzie się losowanie par.

Mecze I rundy Puchary Polski zaplanowano na dni od 13 do 16 sierpnia. Do tego etapu rozgrywek przystąpi:

– 4 zwycięzców rundy wstępnej (mecze 8-9 sierpnia)

– 16 zwycięzców Pucharu Polski na szczeblu regionalnym

– 16 zespołów Ekstraklasy z sezonu 2019-20

– 18 zespołów I ligi z sezonu 2019-20

– 10 zespołów II ligi z sezonu 2019-20

W związku z tym biało-niebieskich czekają wyjątkowo krótkie wakacje. Dużo wyzwanie czeka także zarząd klubu, gdyż będzie niezwykle mało czasu na dokonywanie zmian w kadrze, a także na rozgrywanie meczów sparingowych i ewentualne testowanie zawodników. Już w połowie sierpnia Pogoń zagra mecz o stawkę, a wraz z końcem wspomnianego miesiąca wystartuje II liga.