Kolejna rewolucja? Początek zmian kadrowych w Pogoni

   
Autor:
Dodano: 2020/07/28 12:32    views 1879

Sezon 2019-20 zakończył się. Pogoniści wyjechali na urlopy, ale już wiadomo, że dla wielu z nich gra w siedleckim klubie dobiegła końca.

W tym roku wakacyjna przerwa będzie wyjątkowo krótka, dlatego też trzeba szybko skonstruować kadrę zespołu na nowe rozgrywki. Na razie jednak w Pogoni przyszedł czas na pożegnania i odejścia.

Z Pogoni do Polonii Warszawa odeszli już Damian Mosiejko oraz Tomasz Wełna. Swój dwuletni pobyt w Siedlcach meczem w Stalowej Woli zakończył także Adam Mójta. Z końcem lipca dobiegają końca wypożyczenia Maciej Firleja z Korony Kielce (napastnik ten ma się stawić na pierwszym treningu spadkowicza z Ekstraklasy), Dominika Sadzawickiego ze Stali Rzeszów, Jakuba Romanowicza z ŁKS Łódź oraz Artura Balickiego z Wisły Kraków. Wszystko wskazuje na to, że więcej w biało-niebieskich barwach nie zagrają także Mateusz Kluzek i Bartłomiej Olszewski.

Przyszłość wielu zawodników na ten moment jest nieznana i będzie rozstrzygała się w najbliższych dniach. Jest grupa piłkarzy, którzy mają ważne umowy i najprawdopodobniej w Pogoni zostaną. Są to: Bartosz BrodzińskiMarcin Kozłowski IOskar Repka, Albert PosiadałaKamil Walków, Patryk KostykMarcin Kozłowski II i Norbert Wojtuszek. Ostatni z wymienionej grupy budzi duże zainteresowanie wśród klubów z wyższych lig, więc może okazać się, że jednak zmieni pracodawcę. W Siedlcach zapewne pozostaną także Sebastian KrawczykDominik Barciak, Eryk WiędłochaIvan Očenáš oraz Mikołaj Smyłek.

Z kolei tacy zawodnicy jak Bartosz Wiktoruk, Piotr Marciniec, Rafał MisztalKarol Jaksik, Kacper Falon i Tomasz Margol na razie nie wiadomo, na jakie ruchy się zdecydują. Na pewno najbliższe dni będą bardzo intensywne i będą toczyć się różnego rodzaju rozmowy odnośnie ewentualnych pożegnań, czy też podpisania nowych kontraktów.

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

Dodaj komentarz

4 komentarzy do "Kolejna rewolucja? Początek zmian kadrowych w Pogoni"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Yyy
Gość
Yyy
16 dni 13 godzin temu

P. Bartku. Tomasz Margol już jakiś czas temu przedłużył kontrakt o kolejny rok ;-).

Kamil Sulej
Admin
16 dni 9 godzin temu

Stawowy kiedyś na 10 lat podpisał… W piłce to niewiele znaczy. Według moich informacji jego pozostanie w Pogoni na ten moment nie jest przesądzone.

Grrube lollo
Gość
Grrube lollo
16 dni 11 godzin temu

Fajnie byłoby, gdyby został Marciniec. Wiktoruk pokazał, że potrafi grać w piłkę, ale nie ma chyba motywacji, żeby walczyć za Pogoń. Kiedyś nazywali go Messim z Podlasia, szkółka Villa-real, więc takie Siedlce to dla niego za mało. Ciekawe, czy znajdzie się pracodawca dla niego np. w I lidze. Jeśli dobrze kojarzę to z końcem sezonu traci status młodzieżowca

marionetka
Gość
marionetka
16 dni 9 godzin temu
Nie ma ludzi nie do zastąpienia. Na decyzję wielu zawodników wpływ będzie miała informacja na temat finansowania Pogoni, a tutaj, o ile wierzyć dziennikarzom (wiem, że w wielu wypadkach to określenie jest mocno na wyrost) mającym dostęp do informacji z ratusza, nie spodziewam się jakichś konkretów w najbliższym czasie. Ktoś dostanie lepsze warunki płacowe, przed kimś otworzy się szansa na sportowy awans, a ktoś będzie chciał grać bliżej rodzinnych stron, to odejdzie. Nie oceniajmy zawodników na podstawie ich ostatecznych decyzji, co miało już miejsce po odejściu Wełny i nie próbujmy trzymać nikogo na siłę jak w zeszłym sezonie (nie będę… Czytaj więcej »
wpDiscuz
Sponsorzy

Patronat medialny