wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Falstart młodej Pogoni. Tygrys zgarnął komplet punktów (fotogaleria)

Falstart młodej Pogoni. Tygrys zgarnął komplet punktów

Pogoń II Siedlce w meczu 1 kolejki uległa beniaminkowi IV ligi Tygrysowi Huta Mińska 0:3.

Pogoń do meczu z Tygrysem przystąpiła z Albertem Posiadałą, który znajduje się w kadrze pierwszej drużyny.

W pierwszej połowie po wyrównanej grze był bezbramkowy remis. O wiele więcej działo się na boisku po zmianie stron. W 48 minucie po faulu Igora Łęczyckiego na Piotrze Habrze sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę Daniela Żurawskiego obronił Posiadała, ale wobec dobitki wykonawcy był już bezradny. Od 56 minuty siedlczanie grali w osłabieniu. Po drugim upomnieniu żółtą kartką boisko musiał opuścić debiutujący w Pogoni II Dawid Nojszewski. Trzy minuty później siły się wyrównany, gdyż czerwoną kartkę z tego samego powodu otrzymał Żurawski. Mimo tego Tygrys zdobył kolejne gole. Najpierw Po akcji Mateusza Podgórskiego z Habrem, ten drugi podwyższył na 2:0. Wynik ustalił w zamieszaniu podbramkowym Michał Koszela.

W Tygrysie wystąpili byli piłkarze Pogoni: Mateusz Janusiewicz i Jakub Pasik.

PLANY POGONI II

Kolejne spotkanie podopieczni Damiana Guzka rozegrają w sobotę 8 sierpnia o 17:00 w Siedlcach z mińską Mazovią.

01.08.20, 17:00 – Huta Mińska

IV liga: Tygrys Huta Mińska – Pogoń II Siedlce 3:0 (0:0)

Bramki: Daniel Żurawski 48, Piotr Haber 67, Michał Koszela 72

W 48 minucie Daniel Żurawski (Tygrys) nie wykorzystał rzutu karnego (Albert Posiadała obronił).

Tygrys: 1. Krzysztof Ufnal – 18. Dawid Matak, 5. Jakub Pasik, 4. Kacper Piętka, 14. Mateusz Gromysz (46, 10. Daniel Kuć) – 8. Piotr Haber (88, 16. Bartosz Dróżdż), 9. Mateusz Bartoszewski (87, 2. Mikołaj Chałabis), 6. Michał Koszela (78, 11. Kamil Walas), 10. Mateusz Janusiewicz (67, 17. Konrad Biesiada), 13. Daniel Żurawski – 20. Mateusz Podgórski (90+3, 15. Maciej Wereda)

Pogoń II: 1. Albert Posiadała – 77. Dawid Klupś (79, 20. Robert Jóźwiuk), 17. Przemysław Rodak, 27. Igor Łęczycki, 8. Przemysław Misiak – 14. Maciej Litwiński, 31. Maciej Gawinkowski, 16. Dawid Nojszewski, 67. Sebastian Bober (67, 21. Mateusz Wszoła), 7. Jakub Grzebieliszewski (61, 11. Karol Wszoła) – 18. Cezary Bujalski

Żółte kartki: Dawid Nojszewski, Igor Łęczycki x2, Robert Jóźwiuk 87 – Daniel Żurawski x2, Konrad Biesiada

Czerwone kartki: Igor Łęczycki 56 (za drugą żółtą) – Daniel Żurawski 59 (za drugą żółtą)

Sędzia: Karol Wójcik (Siedlce)