100 meczów na 100-lecie: #2 ŁDK Łosice – Sęp Żelechów (fotogaleria)

   
Autor:
Dodano: 2020/08/02 16:02    views 589

W 2021 roku przypadnie setna rocznica piłkarstwa na ziemiach regionu siedleckiego. Z tego powodu w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy postaramy się przybliżyć blaski i cienie naszego futbolu. Jako drugi w tym zestawieniu będzie mecz I rundy okręgowego pucharu Polski: ŁDK Łosice – Sęp Żelechów.

Przed spotkaniem uczczono pamięć wszystkich bohaterów poległych za ojczyznę podczas Powstania Warszawskiego. Po chwili zadumy przy dźwiękach syren, rozpoczęto pucharowy mecz. Pierwszy cios zadali gospodarze, a dokładnie Marek Sawicki, który wykorzystał zawahanie Alberta Bożka. Po odebraniu piłki środkowemu obrońcy Sępa, Sawicki popędził na bramkę przeciwników i umieścił piłkę w bramce. Po tym golu inicjatywę zaczęli przejmować młodzi zawodnicy Sępa, którzy odważnie wchodzili w pojedynki biegowe i dryblingi, ale do szczęścia brakowało zimnej krwi pod bramką przeciwników. Łosiczanie odpowiedzieli nielicznymi, ale groźnymi sytuacjami: sam na sam Kacpra Wyrzykowskiego i poprzeczką Łukasza Naumiuka.

W drugiej połowie w grę obu zespołów zaczęła wkradać się nerwowość, która być może wynikała z tego – że był to pierwszy od kilku miesięcy mecz o stawkę. Najbardziej stracili w tym momencie kibice, ponieważ oba zespoły grały bardzo niedokładnie i coraz więcej było dyskusji z sędziami – przez co mecz wyraźnie stracił na jakości. Najlepszą z nielicznych podbramkowych sytuacji wykorzystał Naumiuk. Napastnik ŁDK przedarł się w pole karne mając obrońcę na plecach i zamienił podanie Sawickiego na bramkę. Sęp na dobre zaczął atakować od 80 minuty, ale nie udało się już tego dnia zaskoczyć defensywy gospodarzy. Po końcowym gwizdku za ostrą wymianę zdań z kibicami, czerwoną kartką ukarany został bramkarz Sępa Jan Barański.

Podopieczni Jacka Izdebskiego trzeci rok z rzędu awansowali do drugiej rundy PP na szczeblu siedleckim. Następnego rywala łosiczanie poznają po jutrzejszym losowaniu, zmierzą się z nim w środę 26 sierpnia o godzinie 16:30. Sęp pożegnał się z tegorocznym pucharem, ale przed drużyną z powiatu garwolińskiego (podobnie jak przed ŁDK) cały sezon rywalizacji w siedleckiej klasie A. Żelechowianie w niedzielę 9 sierpnia zmierzą się w Krzymoszach z tamtejszym Grodziskiem. Łosiczanie swój pierwszy w tym sezonie zagrają tego samego dnia – ich przeciwnikiem w Cegłowie będzie Jutrzenka.

2.08.20, 17:00 – Łosice
ŁDK Łosice – Sęp Żelechów 2:0 (1:0)
Bramki: Marek Sawicki 8, Łukasz Naumiuk 60.

ŁDK: 1. Bartłomiej Radziwonka – 5. Patryk Roman (82, 17. Marcin Chwedoruk), 6. Mariusz Szupiluk, 3. Dominik Marczewski, 13. Jakub Głuchowski – 21. Cezary Chraszcz (77, 16. Daniel Żek), 8. Dawid Ułasiuk, 4. Paweł Bartoszuk, 31. Łukasz Naumiuk – 11. Kacper Wyrzykowski (46, 9. Maciej Szpura), 7. Marek Sawicki (61, 10. Mateusz Kozioł)

Sęp: 1. Jan Barański – 4. Adrian Korgul, 3. Sebastian Szewczak, 17. Albert Bożek, 7. Patryk Owczarczyk (89, 10. Szymon Słyk)  – 18. Damian Grzyb, 8. Arkadiusz Kot, 13. Sebastian Wdowiak (72, 5. Sebastian Zegadło), 6. Bartłomiej Wdowiak (72, 14. Sebastian Chudek) – 9. Albert Stodulski, 11. Michał Licberski (82, 15. Kacper Lesisz)

Żółta kartka: Dawid Ułasiuk 88, Marcin Chwedoruk 88.

Czerwona kartka: Jan Barański (po zakończeniu spotkania, za dyskusję z kibicami)

Sędzia: Sebastian Maciołek (Siedlce)

źródło i foto: własne

Sponsorzy

Patronat medialny