Druga liga za pasem. Przedsezonowe plany Ósemki

   
Autor:
Dodano: 2020/08/13 17:51    views 689

Do rozpoczęcia nowego sezonu II ligi siatkówki kobiet pozostało już tylko nieco ponad miesiąc. Sprawdziliśmy jak w tym czasie wygląda sytuacja w obozie Ósemki Siedlce, piątego zespołu poprzednich rozgrywek.

Najbliższe rozgrywki siatkówki kobiet na szczeblu międzywojewódzkim będą dla wielu organizacji bardzo trudnym egzaminem. W skutek epidemii, wiele nieźle dotychczas prosperujących zespołów znalazło się w trudnej sytuacji finansowej. Niskie stypendia i problemy z uzyskaniem sponsorów to czynniki które wpłyną na to, że w kadrach większości drużyn próżno będzie szukać zawodniczek o uznanej marce i wysokich umiejętnościach. W konsekwencji tego, poziom drugiej ligi może być w tym sezonie najniższy od wielu lat.

Już wiemy, że grupie II (w której grać będzie siedlecka Ósemka) nowymi zespołami będą AZS AWF Biała Podlaska i Wojskowe Warszawa. Zabraknie natomiast Łaskovii Łask, która została przeniesiona przez władze ligi do grupy III. Choć kadry wielu zespołów nie są jeszcze pełne, to wiadomo – że w większym procencie niż dotychczas, składy budowane będą w oparciu o juniorki.

– Cieszy mnie, że nie mamy w tym sezonie dalekich wyjazdów, nie licząc Olsztyna i Białegostoku. Jak się potoczą rozgrywki? Tego do końca nie wiem. Dużo będzie zależało od szczęścia, dyspozycji dnia i zdrowia dziewczyn – prognozuje trener Ósemki Jarosław Plewiński.

Wśród faworytów do gry o najwyższe cele, szkoleniowiec siedlczanek oprócz swojej drużyny upatruje AZS AWF Warszawa oraz zespół BAS Białystok, który mimo trudności utrzymał większość składu z poprzedniego sezonu. Czarnym koniem tego sezonu może być aktywnie zbrojąca się drużyna AZS LSW Warszawa.

Jeżeli chodzi o skład Ósemki, na nieco ponad miesiąc przed startem rozgrywek próżno szukać w nim zbyt wielu nowych twarzy. Wśród zawodniczek z poprzedniego sezonu, jakimi są: Weronika Brzuzy, Maria Raszek, Ewa Grzelak, Agnieszka Krzymowska oraz Jagoda Michałek, skład uzupełniają w tym momencie trzy nowe zawodniczki. Są nimi: Oliwia Pacholak, Aleksandra Jadczak oraz najnowszy nabytek siedleckiej Ósemki – Ilona Betke (przyjmująca, reprezentująca ostatnio barwy SPS Volley Piła). Na zaawansowanym etapie są rozmowy z drugą rozgrywającą. W międzyczasie trwają także poszukiwania wysokiej zawodniczki, która potencjalnie wzmocni Ósemkę pod siatką.

Przygotowania do nowego sezonu, który rozpocznie się 26 września, na dobre ruszą z kopyta już za kilka dni. 20 sierpnia drużyna Ósemki zaplanowała wyjazd na obóz w Rycerce Dolnej k. Żywca. W sąsiedztwie górskiej scenerii zespół będzie się integrował i samodzielnie przygotowywał do sezonu. 12-13 września Ósemka weźmie udział w turnieju z udziałem z udziałem drugoligowych zespołów, który zostanie zorganizowany w Tomaszowie Lubelskim. W międzyczasie podopieczne Plewińskiego rozegrają dwa sparingi (domowy i wyjazd) z zespołem BAS Białystok.

źródło i foto: własne
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Z regionu
Gość
Z regionu
1 miesiąc 11 dni temu

“Są nimi: Oliwia Pacholak, Aleksandra Jadczak.” Mam prośbę, czy wiadomo na jakich pozycjach grają wyżej wymienione zawodniczki które zasilą 8?

wpDiscuz
Sponsorzy

Patronat medialny