Jest nowy zarząd Pogoni! Maletka prezesem!!! (fotogaleria)

   
Autor:
Dodano: 2020/08/13 19:38    views 4470

Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze MKP Pogoń Siedlce wybrało nowy zarząd.

Leszek Czapski został wybrany na przewodniczącego zebrania. Przypomniał on, że kadencja zarządu upłynęła 5 czerwca, ale Tarcza 4.0 przewidziała jej przedłużenie z uwagi na sytuację epidemiologiczną. W skład prezydium weszli Czapski, Michał Chromiński oraz Zbigniew Sulej. Protokolantem został Łukasz Firus. Do Komisji Mandatowej weszli Dariusz Młynarczyk oraz Zdzisław Stefanoff, do Komisji Wyborczej – Rafał Misztal i Kamil Wolski, zaś do Komisji Uchwał i Wniosków – Marek Ciuhak i Mateusz Ciulak.

W następnej części walnego głos zabrał prezes Pogoni Andrzej Materski, który przedstawił sprawozdanie z działalności klubu – finansowej, sportowej. – Chciałbym podziękować swoim kolegom z ustępującego zarządu, a także pracownikom klubu, wszystkim osobom, z którymi współpracowaliśmy oraz piłkarzom. Dziękuję również sympatykom Pogoni Siedlce. Za każde wsparcie serdecznie dziękuję w imieniu ustępującego zarządu. Pogoń w nowej odsłonie działa od 2008 roku. (…) Wierzę głęboko, że nowy zarząd przywróci utęsknioną I ligę – powiedział Materski.

W trakcie dyskusji padło pytanie o to dlaczego 2,5 roku temu z Pogoni odszedł Bartosz Tarachulski. Prezes Materski odpowiedział, że o kształcie sztabu trenerskiego decydował pierwszy trener, wówczas Dariusz Banasik. Czapski poinformował również, że zadłużenie wobec ZUS zostało rozłożone na raty. Pogoni nie było stać, żeby zapłacić 500 tysięcy złotych, więc musi spłacić 700 tysięcy (zaległa kwota plus odsetki).

Ustępujący zarząd uzyskał absolutorium. Po przerwie doszło do wystąpienia Sławomira Kiełbusa, potencjalnego inwestora. – Miałem wejść w Pogoń wcześniej, ale to było niemożliwe przez COVID-19. Jako stowarzyszenie musimy działać do końca roku i wtedy możemy zgodnie z prawem założyć spółkę. Nie chcę czekać tak długo, deklaruję, że chcę pomóc klubowi i stworzyć drużynę na miarę I ligi. Chciałem zgłosić do zarządu kandydatury ośmiu członków. Rekomenduję: siebie, Rafała Maletkę, Jacka Włodarczyka, Michała Osieja, Piotra Woźnicę, Andrzeja Materskiego, Roberta Wincenciaka i Pawła Przewoźnego.

– Doszliśmy do konsensusu z prezydentem Andrzejem Sitnikiem. Chcę, żebyśmy na obiektach mogli organizować imprezy sportowe, z których dochody będą przeznaczane na Pogoń. Doszliśmy do porozumienia na trzy lata. Musimy nasze ustalenia przelać na papier – powiedział Kiełbus.

Z sali zgłoszono Katarzynę Bednarczyk oraz Marka Ciuhaka. Padły również propozycje Leszka Czapskiego i Michała Chromińskiego, ale obaj nie wyrazili zgody na udział w wyborach.

Prezesem Pogoni Siedlce wybrano Rafała Maletkę, który stanie na czele zarządu zarekomendowanego przez Sławomira Kiełbusa. Pogoń będzie miała też dwóch wiceprezesów – zostaną nimi Kiełbus oraz Michał Osiej. Skarbnikiem został Robert Wincenciak, zaś sekretarzem Jacek Włodarczyk. Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej wybrano Andrzeja Filipiuka, jego zastępcą został Stanisław Nieczyporuk.

 

źródło i foto: własne

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Jan Miodek
Gość
Jan Miodek
1 miesiąc 16 dni temu

Witam, czy oprócz Michała Osieja oraz Andrzeja Materskiego redakcja mogłaby by przybliżyć sylwetki reszty zarządu?

Pozdrawiam

maro
Gość
maro
1 miesiąc 16 dni temu

Proszę podać cały skład Zarządu.

Wojciech
Gość
Wojciech
1 miesiąc 15 dni temu

A ten Maletka jakie ma osiagniecia, jakie szkoły. Tu trzeba menadzera😄

Lukasz
Gość
Lukasz
1 miesiąc 15 dni temu

No tak, bo do tej pory mieliśmy prezesów po szkołach menedżerskich.

wpDiscuz
Sponsorzy

Patronat medialny