Zaczęli od zwycięstwa (fotogalerie)

Pogoniści zainaugurowali nowy sezon Ekstraligi zwycięstwem 24:17 z Budowlanymi Lublin.

Pogoniści przystępowali do meczu podbudowani przedsezonowym zwycięstwem z Budowlanymi. Trener Andrzej Kozak postawił na piętnastkę, którą śmiało można określić mieszanką doświadczenia z młodością.

Spotkanie było wyrównane. Obie drużyny bardzo chciały, jednak nie zawsze i nie wszystko wychodziło tak jak powinno. W pierwszej połowie gospodarze punktowali tylko z karnych – 3 na 4 trafił Przemysław Rajewski, zaś lublinianie dwukrotnie przyłożyli. Na przerwę Budowlani schodzili przy prowadzeniu 12:9.

W drugiej połowie Pogoniści zaczęli przykładać. Kilka chwil po przerwie piątkę zaliczył Davit Chaduneli. Na najbardziej efektowną akcję meczu licznie zgromadzeni kibice musieli poczekać do 67 minuty. To wtedy rezerwowy Igor Pątek przebiegł 60 metrów i przyłożył. Stadion uczcił popisową akcję debiutanta owacją i skandowaniem jego nazwiska. Trudno sobie wymarzyć lepszy początek w seniorskim rugby. Dziesięć minut później inny rezerwowy Tomasz Gołąb przybliżył Pogoń do zwycięstwa (24:12). Ostatnie słowo należało do Budowlanych. Ekspogonista Piotr Psuj przyłożył i doprowadził do nerwowej końcówki. Gospodarze dowieźli do końca wygraną 24:17.

Za sterami Budowlanych zasiadał Stanisław Więciorek – były trener Pogoni. Poza nim z Siedlcami byli związani: Jakub Bobruk, Piotr Psuj, Piotr Skałecki oraz Michał Węzka.