100 meczów na 100-lecie: #3 Mazovia II Mińsk Mazowiecki – Płomień Dębe Wielkie (fotogaleria)

Płomień Dębe Wielkie wygrał 3:1 z Mazovią II Mińsk Mazowiecki.

Podopieczni Piotra Kardasa nie mogli sobie wyobrazić gorszego rozpoczęcia. W 3 minucie Damian Budkiewicz przymierzył z rzutu wolnego. Płomień musiał więc niemal od startu odrabiać straty przeciwko dobrze dysponowanej mińskiej młodzieży. Dziesięć minut później powinien być remis, ale świetną interwencją popisał się Łukasz Stelmaszczyk. Tuż przed przerwą Jarosławowi Krajewskiemu – który zagrał na szpicy – zabrakło centymetrów do zamknięcia dośrodkowania Jakuba Sikorskiego. W odpowiedzi Daniel Matwiejczyk nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Do przerwy było 1:0 dla rezerw Mazy.

Matwiejczyk powetował sobie niepowodzenie na początku drugiej połowy, kiedy dołożył nogę do piłki zagrywanej z lewej flanki przez Macieja Laskowskiego. Płomieni nie zwalniali tempa, a mińszczanie wyglądali na zmęczonych. W 67 minucie Mateusz Malesa zamienił na bramkę podanie Bartłomieja Wosia. Asystent przy drugim golu ustalił wynik spotkania w 75 minucie. Mazovia II przegrała 1:3, a na domiar złego straciła Piotra Parobczyka, który doznał groźnie wyglądającej kontuzji.

W Mazovii II zagrali byli piłkarze siedleckiej Pogoni: Jarosław Krajewski i Kamil Ostrowski.

W następnej kolejce Płomień podejmie MKS Małkinia, zaś rezerwy Mazovii czeka wyjazd na mecz z Czarnymi Węgrów.

16.08.20, 11:05 – Mińsk Mazowiecki

Liga okręgowa: Mazovia II Mińsk Mazowiecki – Płomień Dębe Wielkie 1:3 (1:0)

Bramki: Damian Budkiewicz 3 – Daniel Matwiejczyk 51, Mateusz Malesa 67, Bartłomiej Woś 76

Mazovia II: 86. Łukasz Stelmaszczyk (66, 1. Kamil Ostrowski) – 35. Grzegorz Tomczak, 3. Michał Rozbiewski, 4. Miłosz Górski, 21. Jakub Sikorski – 8. Mateusz Witkowski (66, 20. Karol Grochowski), 7. Damian Budkiewicz, 11. Mateusz Pędowski, 10. Piotr Parobczyk (87, 9. Bartosz Antosiewicz), 5. Eryk Wójcik (66, 13. Kamil Szczęsny) – 14. Jarosław Krajewski

Płomień: 31. Adrian Ulejczyk (46, 30. Kamil Dróżdż) – 22. Kacper Cacko, 27. Marcin Świstka, 2. Kacper Pyrek, 23. Maciej Laskowski – 21. Krystian Rogala (90+1, 80. Piotr Barszczewski), 53. Mateusz Malesa, 88. Kamil Nidzgorski, 10. Daniel Matwiejczyk, 17. Bartłomiej Woś – 33. Tomasz Jankowski (63, 7. Grzegorz Siporski)

Żółte kartki: Bartosz Antosiewicz 86, Jakub Sikorski 88 – Daniel Matwiejczyk 45+, Mateusz Wojda 58, Maciej Laskowski 81, Kacper Cacko 88

Sędzia: Tomasz Ołowski (Siedlce)