Upały im niestraszne

Wysokie temperatury panujące aktualnie w Polsce nie skłoniły siedleckich lekkoatletów do pozostania w domach.

Grupa zawodników WLKS Siedlce-Nowe Iganie udała się do położonej nieopodal Białej Podlaskiej na 4 Kwalifikacyjny Mityng LOZLA.

Wietrzne warunki nie ułatwiały rywalizacji w konkurencjach biegowych. W biegu na 100 metrów z przeciwnym wiatrem zmagali się Oskar Czapczuk oraz Michał Pieńkowski, którzy w swoim pierwszym starcie ukończyli zawody z wynikami kolejno 12,41s i 12,36s. W biegu na 600 metrów U-16 jako dziewiąta linię mety przekroczyła Anna Hapunowicz z czasem 1:57.71.

Z kolei w pchnięciu kulą mężczyzn walka o pierwsze miejsca toczyła się jedynie pomiędzy kulomiotami w barwach WKLS. Andrzej Gudro, Jan Parol oraz Michał Walenda, uzyskując kolejno 19,18m, 18,99m, 17,26m, wspólnie stanęli na podium.

Większość zawodników Pogoni Siedlce przebywa aktualnie na obozie w Spale, gdzie szlifują formę przed imprezami mistrzowskimi juniorów młodszych i młodzików. Z tego względu jedynie dwójka juniorów Pogoni stawiła się w ubiegły weekend na liniach startu.

Trenująca pod okiem nowego szkoleniowca, Julia Gadomska otworzyła sezon biegiem na 400 metrów w Białej Podlaskiej. Z czasem 57,02 s uplasowała się na drugim miejscu wśród wszystkich kobiet startujących na tym dystansie.

W zupełnie innym miejscu i w zupełnie innych warunkach znalazł się Kajetan Przestrzelski, który w Wiśle został mistrzem Polski U-20 w biegach alpejskich wyprzedzając resztę zawodników o ponad 2 minuty.