100 meczów na 100-lecie: #4 ŁDK Łosice – Podlasie Sokołów Podlaski (fotogaleria)

Podlasie Sokołów Podlaski wygrało 5:2 z ŁDK Łosice w 1/8 finału okręgowego Pucharu Polski.

Podopieczni Adriana Żurańskiego długo czekali na powrót do gry. Dwa pierwsze mecze w IV lidze zostały przełożone z powodu zagrożenia epidemicznego. Rozgrywki udało się zainaugurować (wreszcie!) w zeszły weekend. Niezawinione problemy sokołowian na starcie sezonu 2020-21 odbiły się przeładowaniu kalendarza.

Mecze 1/8 finału okręgowego PP zostaną rozegrane 26 sierpnia. Podlasie w tym terminie będzie nadrabiało ligowe zaległości z Pilicą Białobrzegi, więc pucharowy mecz z ŁDK musiał zostać rozegrany wcześniej. Od pierwszych minut przeważało faworyzowane Podlasie. Trener Żurański postawił w Łosicach, pomimo dwóch lig przewagi, na skład bliski optymalnego.

Podlasie napoczęło gospodarzy w 11 minucie. I to po kontrze, która była efektem złego wykonania rzutu rożnego. ŁDK niczym Ikar znalazł się za blisko słońca i się sparzył. Paweł Buczyński zamienił na bramkę podanie Mateusz Omieciucha. Drugi gol dla Podlasia trafił po szybkim rozegraniu rzutu wolnego (Łukasz Supleński), a trzeci po fatalnym błędzie Bartłomieja Radziwonki. IV-ligowiec w 11 minut rozstrzygnął losy rywalizacji.

W drugiej połowie padły cztery gole – po dwa dla każdej z drużyn. Tuż po przerwie Hubert Fabisiak wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Omieciuchu. W 66 minucie swego dopiął Adam Czerkas, który trafił na pustaka po dograniu Dawida Kobusa. To był pierwszy gol byłego napastnika Pogoni Siedlce od 15 miesięcy. W końcówce do głosu doszli (a może zostali dopuszczeni?) miejscowi. W 77 minucie podanie Marcina Chwedoruka na bramkę zamienił Paweł Bartoszuk. W jednej z ostatnich akcji meczu Artur Demianiuk ustalił wynik na 2:5, asystował Maciej Szpura.

Wkrótce Podlasie pozna rywala w ćwierćfinałach. Mecze tej fazy zostały zaplanowane na 23 września.

19.08.20, 17:00 – Łosice

PP MZPN Siedlce: ŁDK Łosice – Podlasie Sokołów Podlaski 2:5 (0:3)

Bramki: Paweł Bartoszuk 77, Artur Demianiuk 90 – Paweł Buczyński 11, 22, Łukasz Supleński 21, Hubert Fabisiak 49 (k), Adam Czerkas 66

ŁDK: 1. Bartłomiej Radziwonka (75, 12. Piotr Jaszczuk) – 5. Patryk Roman (60, 19. Michał Dołęgowski), 3. Dominik Marczewski, 6. Mariusz Szupiluk, 16. Daniel Żek – 9.Maciej Szpura, 8. Dawid Ułasiuk, 4. Paweł Bartoszuk, 31. Łukasz Naumiuk (60, 18. Artur Demianiuk) – 7. Marek Sawicki (72, 17. Marcin Chwedoruk), 11. Kacper Wyrzykowski (75. 15. Jakub Maleńczyk)

Podlasie: 1. Bartosz Gralik (69, 12. Miłosz Bieliński) – 16. Łukasz Skwarek, 15. Karol Przybyszewski, 2. Mateusz Steć, 14. Piotr Balsam (58, 7. Dawid Kobus) – 11. Paweł Buczyński (58, 4. Cezary Mitas), 9. Hubert Fabisiak (67, 20. Michał Panufnik), 5. Łukasz Supleński (69, 13. Mateusz Czarkowski), 18. Mateusz Omieciuch (58, 6. Michał Piotrowski), 8. Adrian Wełpa – 10. Adam Czerkas

Żółta kartka: Daniel Żek 34

Sędzia: Paweł Wasiluk (Siedlce)