Dwie porażki w Lublinie

KPS Siedlce ma za sobą udział w towarzyskim turnieju w Lublinie.

Pierwotnie w Turnieju o Puchar Lubelskiego Koziołka miały wziąć udział cztery drużyny. W ostatniej chwili z gry wycofał się jednak BAS Białystok. W tej sytuacji pierwszego dnia KPS zagrał w półfinale z Avią Świdnik, zaś drugiego dnia gospodarze – LUK Politechnika Lublin – sprawdzili możliwości obu ligowych rywali.

Mecz z Avią dobrze się rozpoczął dla drużyny Mateusza Grabdy. Po pierwszych dwóch setach było 2:0. W obu zespołach zdarzały się nieporozumienia wynikające ze zmęczenia dotychczasowymi treningami, ale i roszadami kadrowymi. Avia dowodzona przez Witolda Chwastyniaka ułożyła swoją grę dopiero w trzecim secie. Ogromnym atutem beniaminka ze Świdnika stała się zagrywka. Avia wygrała 3:2.

W drugim meczu KPS przegrał z lublinianami. Początek spotkania nie zwiastował porażki. Siedlczanie dobrze weszli w mecz i objęli prowadzenie 5:0. Politechnicy dosyć sprawnie doprowadzili do wyrównania (12:12), a w nerwowej końcówce popełnili mniej błędów niż siedlczanie. Drugi set był równie wyrównany, ale z tą różnicą, że po ostatnim ataku to przyjezdni radowali się ze zwycięstwa. Trzecia partia była jednostronna – siatkarze z Koziego Grodu wygrali 25:14. Rozpędzeni gospodarze przypieczętowali swoje zwycięstwo w ostatnim secie. KPS przegrał 1:3 i zakończył rywalizację na trzecim miejscu.

Za tydzień KPS będzie gospodarzem turnieju. Do Siedlec przyjadą Avia, LUK Politechnika oraz Lechia Tomaszów Mazowiecki.

21.08.20, 19:00 – Lublin (hala MOSiR)

I mecz turnieju: Avia Świdnik – KPS Siedlce 3:2 (17:25, 20:25, 25:21, 25:22, 15:10)

22.08.20, 12:00 – Lublin (hala MOSiR)

II mecz turnieju: LUK Politechnika Lublin – KPS Siedlce 3:1 (28:26, 23:25, 25:14, 25:22)

Kadra KPS: Szymon Bereza, Janusz Górski, Mateusz Kańczok, Radosław Nowak, Mateusz Ogrodniczuk, Jaromir Orlicz, Michał Podgórzak (libero), Patryk Szymański, Piotr Truszkowski, Jakub Tubiak, Patryk Waloch (libero), Michał Wójcik, Jacek Ziemnicki

źródło: własne; foto: LUK Politechnika Lublin