czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Kolejne złoto na okraszenie udanych mistrzostw

Ostatniego dnia zamojskich Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia LZS U-15 i U-17 w podnoszeniu ciężarów, WLKS Siedlce wzbogacił się o jeden medal. W całych mistrzostwach siedleccy sztangiści zainkasowali sześć krążków.

O wspaniałych wyczynach siedleckich sztangistów w pierwszych trzech dniach Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia LZS U-15 i U-17 już pisaliśmy -> TUTAJ

Przyszedł czas na omówienie poczynań naszych zawodników w ostatnim dniu mistrzostw i podsumowanie całej imprezy.

W niedzielę na pomoście w Zamościu zaprezentowało się trzech sztangistów WLKS Siedlce-Nowe Iganie z kat. U-17. Damian Dmowski startujący w kat. 96 kg uzyskał 220 kg w dwuboju (100 + 120) i zdobył złoty medal. Było trochę nerwowo, bowiem podrzut zaliczył w ostatnim podejściu, ale efekt końcowy jest taki, a nie inny. Dmowski drugiego zawodnika wyprzedził o 10 kg, będąc lepszy po 5 kg w rwaniu i w podrzucie.
W tej samej kategorii wagowej rywalizował inny siedlczanin Antoni Głaszczka. Wynik 170 kg w dwuboju (75+95) pozwolił mu zająć 4 miejsce.

Trzeci ze sztangistów WLKS walczący w niedzielę – Bartosz Kałan zajął piąte miejsce w kat. 89 kg – 180 kg w dwuboju (80+100).

W całych mistrzostwach WLKS zdobył sześć medali: 3 złote, 1 srebrny i 2 brązowe. Siedlecki klub w klasyfikacji drużynowej zajął 4 miejsce (56 pkt). Najlepszym teamem okazali się Budowalni Nowy Tomyśl (147). Przypomnijmy, że klasyfikację wg punktacji Sinclaira u dziewcząt wygrała Martyna Dołęga.