Pomyślne połowy strzelców SKSS Dragon nad Bałtykiem

   
Autor:
Dodano: 2020/08/27 21:10    views 304

Reprezentanci SKSS Dragon Siedlce mają za sobą udany start w zawodach w Ustce.

Od 20 do 23 sierpnia w Ustce przebiegała rywalizacja w Mistrzostwach Wybrzeża w strzelectwie sportowym. Zawody były połączone z II rundą tegorocznego Pucharu Polski. W gronie startujących znalazło się pięcioro reprezentantów SKSS Dragon Siedlce. Trzeba przyznać, że nasi strzelcy pokazali się z bardzo dobrej strony.

Jeśli chodzi o II rundę Pucharu Polski, to rywalizowały w niej Kamila Stępniak (juniorki) i Kinga Kowalik (seniorki).

Kamila spisała się wyśmienicie wygrywając dwie konkurencje (karabin sportowy 3×40 oraz karabin pneumatyczny 60 strzałów) i zdobywając złote medale. Największe emocje towarzyszyły walce w pierwszej z konkurencji, w której była potrzebna dogrywka, by wyłonić zwyciężczynię. Ostatecznie Kamila pokonała w niej Magdalenę Malotkę-Trzebiatowską. Siedlczanka przystąpiła także do strzelania z karabinu sportowego 60 strzałów leżąc. Uplasowała się w nim tuż za podium – na 4 pozycji.

Kinga Kowalik otarła się o podium, zajmując w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego czwartą lokatę. W konkurencji pistoletu sportowego 30+30 została sklasyfikowana na jedenastym miejscu.

W Mistrzostwach Wybrzeża siedleccy strzelcy również „meldowali się” na podium. Szymon Ornoch (junior młodszy) triumfował w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego 50 strzałów oraz był drugi w strzelaniu z pistoletu sportowego 30+30.
Z kolei Alicja Rykaczewska (juniorka młodsza) wywalczyła srebrny medal w konkurencji pistoletu pneumatycznego 50 strzałów oraz brązowy krążek w strzelaniu z pistoletu sportowego 30+30.

Klaudia Soszyńska (juniorka młodsza) zajmowała następujące lokaty: piątą (karabin pneumatyczny 50 strzałów) oraz dwukrotnie była czternasta (karabin sportowy 3×30 i karabin sportowy 60 strzałów leżąc).

WYNIKI

 

źródło: własne / PZSS; foto: SKSS Dragon Siedlce (FB)

Sponsorzy

Patronat medialny