Wielobojowe Mistrzostwa Warszawy i Mazowsze na medal

   
Autor:
Dodano: 2020/08/27 7:34    views 277

W dniach 20-24 sierpnia na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w wielobojach we wszystkich kategoriach wiekowych.

20 sierpnia jako pierwsi rywalizowali młodzicy, czyli kat. U-16 w pięcioboju oraz odbywał się pierwszy dzień siedmioboju kobiet U-18 i dziesięcioboju mężczyzn U-18. W pięcioboju swój debiut zaliczyło trzech zawodników Siedleckiego Klubu Sportowego Feniks – Maciej Wyrębiak, Isa Bilalov oraz Jakub Strelczuk. Najlepiej z całej trójki wypadł Bilalov zdobywając 1558 pkt.

21 sierpnia odbył się pięciobój młodziczek kat. U-16 oraz drugi dzień siedmioboju kobiet U-18 i dziesięcioboju mężczyzn U-18. W pięcioboju debiutowała Alicja Bujalska z SKS Feniks Siedlce, która podczas pięciu konkurencji uzbierała 1570 pkt. Swój pierwszy siedmiobój ukończyła Weronika Nowak z WLKS Siedlce-Nowe Iganie z 3644 punktami.  Taka ilość punktów pozwoliło reprezentantce WLKS zdobyć brązowy medal Mistrzostw Województwa Mazowieckiego w wielobojach.

22 i 23 sierpnia odbywały się Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego w wielobojach w kategorii U-20, U-23 i seniora. Rywalizacja została przeprowadzona w ramach 2. INTER Europol Mityng – międzynarodowego mityngu wielobojowego. Jedynym reprezentantem na zawodach był Adam Donacki z Siedleckiego Klubu Sportowego Feniks. Ukończył on zmagania na trzecim miejscu w kategorii U-20 z nowym rekordem życiowym, który teraz wynosi 5742 punkty.

Wyjaśnienia:
W wielobojach wynik uzyskany przez zawodnika przeliczany jest na punkty według tabel wielobojowych.

  • Pięciobój składa się z: biegu przez płotki, skoku wzwyż, pchnięcia kulą, skoku w dal i biegu na 600 m (dziewczęta) lub 1000 m (chłopcy). Zazwyczaj rozgrywany jest w jeden dzień.
  • Siedmiobój: konkurencja rozgrywana przez kobiety na otwartym stadionie. Zawodniczki rywalizują przez dwa dni.

Pierwszy dzień: 100 m przez płotki, skok wzwyż, pchnięcie kulą, bieg na 200 m.

Drugi dzień: skoku w dal, rzutu oszczepem, biegu na 800 m.

  • Dziesięciobój: konkurencja rozgrywana przez mężczyzn na otwartym stadionie.

Zawodnicy rywalizują przez dwa dni:

Pierwszy dzień: bieg na 100 m, skok w dal, pchnięcie kulą, skok wzwyż, bieg na 400 m

Drugi dzień: bieg na 110 m przez płotki, rzut dyskiem, skok o tyczce, rzut oszczepem, bieg na 1500 m.

 

źródło i foto: własne

Sponsorzy

Patronat medialny