Medalowe zbiory naszych zapaśników w Igrzyskach LZS

Jedną z dyscyplin w Ogólnopolskich Igrzyskach LZS w Ciechanowie były zapasy. Przedstawiciele WLKS Siedlce-Nowe Iganie zdobyli w nich 12 medali.

Zapaśniczki i zapaśnicy w kat. młodzika, kadeta, juniora i młodzieżowca walczyli w Ogólnopolskich Igrzyskach LZS, które odbyły się w Ciechanowie. Blisko trzydziestoosobową grupę wśród startujących, stanowili sportowcy klubu WLKS Siedlce-Nowe Iganie.

Najwięcej powodów do zadowolenia mogą mieć nasze zapaśniczki będące w kat. młodzieżowca. Patrycja Gil (57 kg) i Magdalena Kisielińska (68 kg) wygrały swoje kategorie wagowe, a Karolina Urban (53 kg) zajęła trzecie miejsce. WLKS dzięki dużej ilość punktów zgromadzonych przez ww. sportsmenki, został sklasyfikowany na drugiej pozycji.

Z chłopców w kat. młodzieżowca najlepiej wypadł Adrian Gorczyca – triumfator kat. 70 kg, ale o jeden stopień niżej na podium zameldował się Patryk Kostrzewski (79 kg). Na piątych lokatach zawody ukończyli: Sebastian Pielaciński (70 kg) oraz Dominik Żuraw (86 kg) i WLKS w klasyfikacji klubowej.

Trzykrotnie na najwyższym stopniu podium w kat. kadeta stawali: Bartosz Skłodowski (110 kg), Wojciech Urban (48 kg), a także Igor Krawczyński (55 kg). Piąty był Filip Walczak (55 kg). Siedleccy kadeci w „drużynówce” zajęli 2 lokatę.

Jedna kadetka WLKS zdobyła medal w Ciechanowie. Była nią Joanna Kobylińska (73 kg). Pozycje numer pięć przypadły Kornelii Korporowicz (53 kg) i  Klaudii Podgórzak (53 kg). WLKS sklasyfikowano na ósmym miejscu.

Młodzicy jak i młodziczki WLKS solidarnie zajęły w klasyfikacji klubowej czwartą lokatę. Złożyły się na nią m. in. trzy srebrne: Zuzanny Konaszuk (36 kg), Mateusza Kokoszki (57 kg) oraz Bartłomieja Rybicki (85 kg). Poniżej prezentujemy lokaty pozostałych młodzików WLKS: