Nie dali rady w dziesiątkę. Bez punktów z Radomia

Rezerwy siedleckiej Pogoni w zaległym spotkaniu z 3 kolejki przegrały na wyjeździe z Zamłyniem Radom 1:4.

Pogoniści do spotkania z Zamłyniem przystąpili bez wzmocnień z kadry pierwszej drużyny. W składzie zabrakło również doświadczonego Przemysława Rodaka.

Pierwsza połowa mimo przewagi gospodarzy zakończyła się bezbramkowym remisem. Obie strony miały szanse na gole, jednak zabrakło dokładności. Od 47 minuty spotkania młodzi Pogoniści musieli sobie radzić, grając w dziesiątkę. Drugą żółtą kartką upomniany został kapitan Pogoni Igor Łęczycki i musiał opuścić plac gry. Z biegiem czasu Zamłynie przejęło inicjatywę i zdobyło zasłużone bramki. Najpierw prowadzenie gospodarzom dał Dominik Woźniak, a za chwilę skuteczną główką popisał się Piotr Grygiel.  W 72 minucie Sebastian Wasilczyka po strzale głową pokonał Mateusz Kubica, który w 88 minucie podwyższył także na 4:0. Pogoniści do końca próbowali powalczyć o choćby jedno trafienie. Szansa na to pojawiła się w ostatnich minutach, kiedy to Paweł Chudziński faulował Pogonistę tuż przed polem karnym, za co obejrzał czerwoną kartkę, a bezpośrednio z rzutu wolnego gola strzelił Sebastian Bober.

W Zamłyniu wystąpił były Pogonista – Daniel Barzyński.

PLANY POGONI II

Kolejne spotkanie rezerwy Pogoni rozegrają w niedzielę 6 września o 11:00 w Siedlcach z Radomiakiem II Radom.

02.09.20, 15:00 – Radom

IV liga: Zamłynie Radom – Pogoń II Siedlce 4:1 (0:0)

Bramki: Dominik Woźniak 66, Piotr Grygiel 69, Mateusz Kubica 72, 88 – Sebastian Bober 90

Pogoń II: 12. Sebastian Wasilczyk – 14. Maciej Litwiński, 29. Dawid Ardej, 7. Igor Łęczycki, 8. Przemysław Misiak – 21. Mateusz Wszoła (81, 24. Robert Jóźwiuk), 6. Maciej Gawinkowski, 11. Karol Wszoła, 10. Sebastian Bober, 9. Dawid Płudowski (75, 18. Kacper Skwierczyński) – 19. Krystian Mikołajewski (52, 5. Jakub Jopek)

Żółte kartki: Damian Popiel 90+3 – Igor Łęczycki 44, 47, Maciej Gawinkowski 57

Czerwone kartki: Paweł Chudziński 90 (za faul taktyczny) – Igor Łęczycki 47 (za drugą żółtą)

Sędzia: Łukasz Wieliczko (Warszawa)