sobota, 20 kwietnia 2024r.

Nartorolkowa inauguracja sezonu. Narciarze Rawy z sukcesami w Pucharze Polski

Reprezentanci UKS Rawa Siedlce walczyli w nartorolkowym Pucharze Polski PZN. Kilkukrotnie udało się zająć miejsca w pierwszej trójce.

W dniach 5-6 września na Dolnym Śląsku odbyły się pierwsze w tym sezonie zawody nartorolkowego Pucharu Polski PZN. W sobotę uczestnicy startowali w uphillu stylem klasycznym (bieg pod górę) na górę Chojnik, a w niedzielę rywalizowali na dystansach stylem dowolnym w Transgranicznym Centrum Sportu w Sobieszowie.

W zawodach startowali reprezentanci UKS Rawa Siedlce.

Pierwszego dnia troje podopiecznych Marii i Grzegorza Staręgów stawało na najniższym stopniu podium. Byli to: Anna Bielecka (seniorka 3,5 km), Maciej Krajcer (junior 3,5 km) i Dominika Krajcer (młodziczka 2 km).
Na czwartym miejscu bieg ukończyła Joanna Bronisz (seniorka 3,5 km), piąty był Maciej Sobiczewski (młodzik 2 km), a szósta Klaudia Radomyska (młodziczka 2 km).

Drugiego dnia zmagań dwoje siedlczan ponownie uzyskało wyniki uprawniające do zajęcia miejsc na podium. Maciej Krajcer (junior 10 km) tym razem okazał się najlepszy, a swój wyczyn z poprzedniego dnia powtórzyła Anna Bielecka (seniorka 6 km).
Na czwartych pozycjach zawody ukończyły: Joanna Bronisz (seniorka 6 km) oraz Klaudia Radomyska (młodziczka 4 km), piąte miejsce zajął Maciej Sobiczewski (młodzik 6 km), zaś lokaty numer sześć przypadły Dominice Krajcer (młodziczka 4 km) a takze Michałowi Oknińskiemu (junior młodszy 10 km).