Po premierowy triumf do Ostródy. Pierwszy beniaminek na drodze Pogoni

   
Autor:
Dodano: 2020/09/11 11:05    views 623

W meczu 3 kolejki II ligi Pogoń czeka starcie z pierwszym spośród beniaminków. Siedlczanie w sobotę 12 września o godzinie 18:00 zmierzą się na wyjeździe z Sokołem Ostróda.

TRUDNA SYTUACJA

Za nami dopiero dwie kolejki II ligi, a już można powiedzieć, że sytuacja Pogoni jest dosyć trudna. Siedlczanie mają na swoim koncie dwie porażki z Chojniczanką Chojnice oraz ze Stalą Rzeszów i pozostają niezmiennie na ostatnim miejscu w tabeli. Pogoniści mają minus sześć punktów i wciąż nie ma decyzji o ewentualnej redukcji kary.

PIERWSZY BENIAMINEK 

Sokół będzie pierwszym z beniaminków, z którymi zmierzy się Pogoń. W tym sezonie II ligi jest aż pięć ekipy, który wywalczyły promocję z niższej ligi. Oczywiście przy awansach nie brakowało polemiki, gdyż runda wiosenna w III ligach z powodu epidemii nie została rozegrana. Drużyna z Ostródy też awansowała w nieco kontrowersyjnych okolicznościach, gdyż inne rozstrzygnięcia domagały się m.in. rezerwy Legii Warszawa, ale ostatecznie to Sokół jest od tego sezonu na poziomie centralnym.

ZMIENNY SOKÓŁ 

Sokół w pierwszym meczu nowego sezonu zagrał u siebie z rezerwami Lecha Poznań i wygrał to spotkanie 2:0, zgarniając komplet punktów. W drugiej serii gier już jednak tak dobrze nie było. Drużyna z Ostródy wybrała się w niej do Polkowic i przegrała z Górnikiem 0:3.

ZNANY SĘDZIA 

Sobotni mecz w Ostródzie poprowadzi sędzia Piotr Urban, który pochodzi z Siedlec. Co więcej, 33-latek jest wychowankiem Pogoni i w przeszłości grał w siedleckim klubie. W obecnym sezonie będzie to jego pierwszy mecz, który posędziuje na poziomie centralnym.

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert


Sponsorzy

Patronat medialny