Bez punktów w Sopocie

W hicie 4 kolejki Ekstraligi siedlczanie przegrali z Ogniwem Sopot.

Podopieczni Andrzeja Kozaka przystąpili do meczu wzmocnieni Konradem Lipinskim oraz Grzegorzem Szczepańskim. To jednak nie wystarczyło na dobrze dysponowane Ogniwo.

Gospodarze chcieli udowodnić swoją moc już w pierwszych minutach. Jako pierwszy przyłożenie zaliczył Tomasz Pozniak. Od tego momentu spotkanie było wyrównanie. Siedlczanie dzielnie walczyli, ale nie zdołali niczego konstruktywnego zbudować w ofensywie. Po pół godzinie gry kolejną piątkę dla sopocian zaliczył Irakli Tsivtsivadze. Ogniwo prowadziło 15:0 dzięki skuteczności Wojciecha Piotrowicza ze stałych fragmentów gry. Pogoniści odpowiedzieli akcją 5+2, ale ostatnie słowo w pierwszej połowie należało do gospodarzy. Na przerwę mistrzowie Polski schodzili przy prowadzeniu 18:7.

Druga połowa była mniej wyrównana. Ogniwo regularnie przykładało. Siedlczanie odpowiedzieli dwoma piątkami i przez chwilę miało nadzieję na ofensywny bonus. Tym bardziej, że Robert Olszewski ujrzał drugą żółtą kartkę i osłabił swój zespół na ostatnie kilkanaście minut. Pogoń nawet grając w przewadze nie była w stanie stworzyć wyraźnej przewagi nad rywalami. Ogniwo wygrało 46:21.

W sobotę 20 września o 16:00 Pogoń podejmie Spartę Jarocin.

12.09.20, 13:00 – Sopot

Ekstraliga: Ogniwo Sopot – MKS Pogoń Awenta Siedlce 46:21 (18:7)

Punkty: Wojciech Piotrowicz 13 (K, 5 pd), Irakli Tsivtsivadze 10 (2 P), Thomas Fidler 5 (P), Robert Graban 5 (P), Mateusz Plichta 5 (P), Tomasz Poźniak 5 (P), Paul Walters 3 (DG) – Daniel Trybus 7 (P, pd), Tomasz Biernacki 5 (P), Adrian Chróściel 5 (P), Przemysław Rajewski 4 (2 pd)

Pogoń: 1. Davit Chaduneli (70, 16. Paweł Tokarski), 2. Adrian Chróściel, 3. Isitolo Tuumotooa (41, 26. Tomasz Gołąb), 5. Marek Mirosz (66, 19. Jakub Kryszczuk), 4. Dawid Dybowski (55, 25. Bartłomiej Bareja), 6. Norbert Kargol, 7. Paweł Antoszczuk (70, 22. Marcin Posiadała), 8. Eduard Wertyłećkyj, 9. Konrad Lipinski, 10. Daniel Trybus, 11. Tomasz Biernacki, 12. Patelesio Sili (75, 20. Mateusz Dąbrowski), 13. Grzegorz Szczepański, 14. Krystian Adamiak, 18. Przemysław Rajewski (75, 23. Łukasz Korneć)

Sędzia: Dariusz Reks

Żółta kartka: Robert Olszewski

Czerwona kartka: Robert Olszewski 68 (za drugą żółtą)