Historyczny sukces zapaśników WLKS w mistrzostwach Polski juniorów (fotogaleria)

   
Autor:
Dodano: 2020/09/14 9:11    views 353

Rewelacyjnie spisali się zapaśnicy WLKS Siedlce-Nowe Iganie w mistrzostwach Polski juniorów, które odbyły się w miniony weekend w naszym mieście.

12 września hala sportowa przy ZSP nr 3 w Siedlcach stała się areną mistrzostw Polski. Do rywalizacji o medale przystąpili zapaśnicy w wieku juniora specjalizujący się w stylu wolnym. 104 zawodników pojawiło się na matach, by zrealizować młodzieńcze marzenia o stanięciu na którymś ze stopni podium.

Nasze miasto także miało swoją reprezentację, a to za sprawą sekcji zapaśniczej WLKS Siedlce-Nowe Iganie. Nasze miejscowe talenty już od kilku lat udowadniają, że warto na nich stawiać, a w minioną sobotę potwierdzili, że ich rozwój idzie w dobrym kierunku. Siedleccy zapaśnicy osiągnęli bowiem największy sukces w zapasach w stylu wolnym w historii klubu, zdobywając w ww. mistrzostwach pięć medali i plasując się na znakomitym 3 miejscu w klasyfikacji drużynowej.

Najlepszym zapaśnikiem w kat. 74 kg został Patryk Kostrzewski. Złoty medal w tej kategorii wiekowej to ogromny sukces tego zawodnika.

Jego koledzy także nie próżnowali i dzięki swojej postawie docierali do strefy medalowej. Rezultatem tego były jeszcze cztery brązowe krążki. Zdobyli je: Magomed Said Makhamud Dzauthanor (kat. 57 kg),

Adrian Gorczyca (kat. 65 kg),

Sebastian Pielaciński (kat. 70 kg)

oraz Dominik Żuraw (kat. 92 kg).

Słowa pochwały należą się trenerom Sebastianowi Pawlakowi i Krystianowi Misztalowi, którzy dbają by o siedleckich zapasach było głośno, nie tylko w kraju, ale i za granicą.

Honorowy patronat nad mistrzostwami Polski juniorów sprawował prezydent miasta – Andrzej Sitnik, któremu bliskie są zapasy, wszak był zawodnikiem, trenerem i sędzią w tej dyscyplinie sportu. W Siedlcach gościł także prezes Polskiego Związku Zapaśniczego, medalista olimpijski – Andrzej Supron.

WYNIKI

źródło: własne / sportzona / WLKS Siedlce (FB); foto: Janusz Mazurek / WLKS Siedlce-Nowe Iganie

Sponsorzy

Patronat medialny