100 meczów na 100-lecie: #9 Tęcza Korczew – Tygrys Huta Mińska (multimedia)

100 meczów na 100-lecie: #9 Tęcza Korczew - Tygrys Huta Mińska

W pierwszym rozegranym ćwierćfinale OPP Tęcza Korczew uległa faworyzowanemu Tygrysowi Huta Mińska dopiero po rzutach karnych. W regulaminowym czasie gry padł remis 4:4.

Początek spotkania układał się po myśli IV-ligowca. Już w 2 minucie prowadzenie Tygrysowi dał Piotr Haber, zaś sześć minut później po uderzeniu bezpośrednio z rzutu wolnego podwyższył Daniel Żurawski. Wydawało się, że gospodarzy czeka pogrom, jednak już w 9 minucie Tęcza zdobyła kontaktowego gola. Po błędzie defensywy Paweł Sawtyruk dograł do Kacpra Chwedoruka, a ten trafił do siatki Jakuba Kielaka. W 12 minucie było już 2:2. Ponownie nie popisali się obrońcy drużyny prowadzonej przez Roberta Parzonkę, a Paweł Kruk po dograniu Chwedoruka wyrównał stan meczu. Do przerwy mimo przewagi Tygrysa więcej goli nie padło.

Po zmianie stron Tygrys dążył do zmiany rezultatu i udało się to w 67 minucie. Haber zagrał do wychodzącego na czystą pozycję Mateusza Bartoszewskiego, który pokonał Kamila Lewczuka. Dziesięć minut później miejscowi po raz kolejny cieszyli się z wyrównania. Błąd popełnił wprowadzony golkiper gości Mateusz Kopeć i Marcin Marszałek dał Tęczy wyrównanie. Do końca spotkania obie drużyny próbowały nie dopuścić do jedenastek. W doliczonym czasie gry Tygrys miał rzut wolny, z którego dośrodkowywał Robert Parzonka. Piłka spadła na głowę Żurawskiego i to IV-ligowiec wyszedł na prowadzenie. Wydawało się, że gospodarzom już zabraknie czasu na wyrównanie i ewentualną powtórkę z poprzedniej rundy, kiedy to wyeliminowali po rzutach karnych innego IV-ligowca, Mazovię Mińsk Mazowiecki. Wyrównanie dla Tęczy przyszło w ostatniej akcji meczu. Ponownie w bramce nie popisał się Kopeć, który odbił strzał a skutecznie z dobitką pospieszył Marszałek.

W rzutach karnych lepsi okazali się zawodnicy Tygrys, wygrywając w serii jedenastek 4:3.

Kolejna runda okręgowego Pucharu Polski (półfinał) zaplanowana jest na 7 października, godz. 15:00. Pozostałe ćwierćfinałowe spotkania rozegrane zostaną w środę 23 września.

16.09.20, 16:30 – Korczew

OPP: Tęcza Korczew – Tygrys Huta Mińska 4:4 (2:2) k. 4-3

Bramki: Kacper Chwedoruk 9, Paweł Kruk 12, Marcin Marszałek 77, 90+ – Piotr Haber 2, Daniel Żurawski 8, 90+, Mateusz Bartoszewski 67

Karne: 1-0 Paweł Kruk, 1-0 Mateusz Bartoszewski (obroniony), 2-0 Paweł Sawtyruk, 2-1 Michał Koszela, 2-1 Paweł Kalinowski (nad bramką), 2-2 Hubert Kornet, 2-2 Paweł Stańczewski (obroniony), 2-3 Maciej Wereda, 3-3 Przemysław Radziwonka, 3-4 Piotr Haber

Tęcza: 12. Kamil Lewczuk – 14. Paweł Stańczewski, 19. Przemysław Radziwonka, 27. Paweł Kalinowski, 18. Kacper Wójciuk – 13. Sebastian Bartoszuk (74, 25. Bartłomiej Jaszczuk), 22. Piotr Jurczak (59, 2. Jakub Jarmoch), 23. Oskar Schulz, 10. Paweł Kruk, 8. Paweł Sawtyruk – 11. Kacper Chwedoruk (69, 7. Marcin Marszałek)

Tygrys: 12. Jakub Kielak (61, 98. Mateusz Kopeć) – 9. Mateusz Bartoszewski, 19. Hubert Kornet, 4. Kacper Piętka, 7. Daniel Żurawski – 2. Mikołaj Chałabis (46, 6. Michał Koszela), 10. Mateusz Janusiewicz (46, 17. Konrad Biesiada; 69, 18. Robert Parzonka), 14. Mateusz Gromysz, 15. Maciej Wereda, 8. Piotr Haber – 11. Sebastian Kwaczreliszwili (62, 3. Kacper Napora)

Żółte kartki: Przemysław Radziwonka 36, Bartłomiej Jaszczuk 86, Paweł Kalinowski 90 – Piotr Haber 89

Sędzia: Łukasz Firus (Siedlce)