wtorek, 19 marca 2024r.

100 meczów na 100-lecie: #10 Czarni Węgrów – Fenix Siennica (fotogaleria)

Czarni Węgrów nie doczekali się przełamania. Pomimo kilku sytuacji przegrali 0:1 z Fenixem Siennica.

Drużyna z Siennicy przystąpiła do meczu podbudowana niedawnym zwycięstwem z niepokonanym Płomieniem Dębe Wielkie. Fenix nie zagrał jednak w Węgrowie równie dobrze jak w poprzedniej kolejce, ale i tak wygrał. A zwycięzców się nie sądzi.

Początek meczu był nudny. Dopiero po około 20 minutach obie drużyny zabrały się do roboty. Fenix lepiej radził sobie z utrzymywaniem piłki, ale to Czarni jako pierwsi stworzyli zagrożenie. Patrykowi Kąkolowi brakowało jednak precyzji. Fenix odpowiedział niecelnym strzałem aktywnego Dariusza Osicy. W końcówce pierwszej połowy dał o sobie znać Rafał Komosa, ale z jego strzałami poradził sobie młodziutki Mateusz Nowakowski.

Od początku drugiej połowy na placu gry zameldował się grający trener Czarnych Łukasz Sobotka. W 48 minucie Piotr Markowski popełnił błąd przy wprowadzaniu piłki, którego jednak nie wykorzystał Komosa. Doświadczony napastnik zakiwał się i został zablokowany. W 52 minucie Fenix znalazł sposób na pokonanie Michała Zychowicza. Konrad Pawlak podał do Osicy, który pięknym strzałem bez przyjęcia zdobył premierową bramkę. Czarni przycisnęli w końcówce, ale brakowało im spokoju pod bramką rywali. Węgrowianie pomimo starań nie byli w stanie doprowadzić do remisu i pozostali jedyną drużyną w siedleckiej okręgówce bez zwycięstwa.

Za tydzień Fenix podejmie rezerwy Mazovii Mińsk Mazowiecki, zaś Czarni zagrają na wyjeździe z Wektrą Zbuczyn.

19.09.20, 11:00 – Węgrów

Liga okręgowa: Czarni Węgrów – Fenix Siennica 0:1 (0:0)

Bramka: Dariusz Osica 52

Czarni: 12. Michał Zychowicz – 2. Daniel Sobotka (46, 22. Łukasz Sobotka), 3. Paweł Żurawiński, 15. Rafał Rostek, 7. Radosław Replin – 13. Kamil Walas (75, 24. Krystian Anusiewicz), 99. Tomasz Żurawiński, 18. Przemysław Ryczkowski (64, 14. Patryk Niemyjski), 8. Karol Sobotka 21. Patryk Kąkol, (87, 5. Michał Sakowski) – 9. Rafał Komosa (61, 19. Dawid Sałasiński)

Fenix: 1. Mateusz Nowakowski – 3. Konrad Okrzeja (65, 2. Bartosz Miros), 23. Piotr Kazimierak (57, 20. Łukasz Antosiewicz), 14. Arkadiusz Boruciński, 5. Kamil Rutkowski – 9. Michał Jaworski, 6. Patryk Waszelewski (81, 16. Kacper Zagrabski), 8. Paweł Zyglarski (90+4, 18. Jakub Zyśk), 10. Konrad Pawlak (55, 19. Hubert Śledziewski), 7. Piotr Markowski – 17. Dariusz Osica

Sędzia: Marcin Sokołowski (Mińsk Mazowiecki)

Żółte kartki: Paweł Żurawiński 26, Michał Zychowicz 49 – Piotr Kazimierak 37