wtorek, 19 marca 2024r.

100 meczów na 100-lecie: #11 Tygrys Huta Mińska – Mazovia Mińsk Mazowiecki

W derbach powiatu mińskiego Tygrys Huta Mińska przegrał 0:4 z Mazovią Mińsk Mazowiecki.

– Wszyscy to wiecie, Mazovia rządzi w powiecie – mogli gromko zaśpiewać zorganizowani fani lidera IV ligi. Kibice Mazy dopingowali zza płotu, ale zadbali o ciekawą otoczkę derbów. Mecz cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Poza obiektem zebrało się kilkuset kibiców, żądnych emocji generowanych przez spotkania o prymat w regionie.

Maza postanowiła szybko pokazać rywalom miejsce w szeregu. Już w 5 minucie Janusz Nojszewski urwał się prawą stronę i wyłożył piłkę Michałowi Bondarze. Kilka chwil później napastnik mińszczan mógł trafić po raz drugi, ale Krzysztof Ufnal stanął na wysokości zadania. Tygrys ożywił się około 30 minuty, ale Dominik Pusek nawet nie ubrudził stroju. W międzyczasie kontuzjowanego Dawida Mataka zastąpił Mateusz Janusiewicz. Maza grała swoje. W 34 minucie Wojciech Wocial przymierzył zza pola karnego. Tuż przed końcem pierwszej połowy Jakub Teodorski zewniakiem dokładnie dograł na głowę Bartosza Malesy, który zamknął połowę golem do szatni. 3:0 – rezultat na półmetku mówił wszystko.

W drugiej połowie Mazovia dołożyła jeszcze jednego gola. W 49 minucie Ufnal zatrzymał strzał Nojszewskiego, jednak do piłki dopadł Bondara i wpakował ją do pustaka. Mińszczanie gdyby musieli to wygraliby wyżej, jednak okazałe zwycięstwo 4:0 w pełni ich zadowoliło.

26 września Mazovia podejmie Zamłynie Radom o 16:00, zaś Tygrys zagra w Mszczonowie z Mszczonowianką o 13:00.

19.09.20, 16:00 – Huta Mińska

IV liga: Tygrys Huta Mińska – Mazovia Mińsk Mazowiecki 0:4 (0:3)

Bramki: Michał Bondara 5, 49, Wojciech Wocial 34, Bartosz Malesa 44

Tygrys: 1. Krzysztof Ufnal – 18. Dawid Matak (22, 10. Mateusz Janusiewicz), 19. Hubert Kornet, 4. Kacper Piętka (46, 14. Mateusz Gromysz), 13. Daniel Żurawski (82, 7. Daniel Kuć) – 20. Mateusz Podgórski, 6. Daniel Witak, 2. Michał Koszela, 9. Mateusz Bartoszewski (75, 15. Maciej Wereda), 8. Piotr Haber – 11. Sebastian Kwaczreliszwili (68, 16. Mikołaj Chałabis)

Mazovia: 1. Dominik Pusek – 77. Ihor Krasznewśkyj, 4. Alan Grabek, 26. Norbert Jędrzejczyk, 31. Jakub Teodorski (83, 21. Jakub Sikorski) – 23. Janusz Nojszewski (68, 27. Jakub Zatorski), 8. Bartosz Malesa (84, 6. Damian Budkiewicz), 11. Rafał Słowik, 5. Krystian Przyborowski (75, 15. Mateusz Pędowski), 10. Wojciech Wocial – 19. Michał Bondara (82, 14. Jarosław Krajewski)

Sędzia: Michał Borkowski (Warszawa)

Żółte kartki: Mateusz Podgórski 7, Mateusz Bartoszewski 72, Michał Koszela 86 – Krystian Przyborowski 75, Jakub Sikorski 87