wtorek, 19 marca 2024r.

Wzmocnione rezerwy rozstrzelały Warkę (fotogaleria)

Wzmocnione rezerwy rozstrzelały Warkę

Rezerwy siedleckiej Pogoni pokonały KS Warka 5:0. Łupem bramkowym podzielili się: Eryk Więdłocha (dwa gole), Marcin Kozłowski II (dwa gole) i Patryk Kostyk.

Do spotkania drużyna Damiana Guzka przystąpiła wzmocniona dziewięcioma zawodnikami z kadry II-ligowca. Ponadto „debiut” zaliczył dyrektor sportowy MKP Pogoń – Marcin Burkhardt.

Początkowo spotkanie miało wyrównany przebieg, gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. W 6 minucie Eryk Więdłocha otrzymał podanie od Krzysztofa Kołodzieja i dał prowadzenie biało-niebieskim. W 24 minucie mogło być 1:1. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, po strzale głową na bramkę zamienił jeden z gości, ale sędziowie dopatrzyli się przewinienia. Mimo kilku okazji Warki na wyrównanie to Pogoniści podwyższyli prowadzenie. Podanie Marcina Kozłowskiego II wykorzystał Więdłocha i było 2:0. Po zmianie stron więcej z gry mieli siedlczanie, co dało kolejne bramki. W 52 minucie Kozłowski II po podaniu Patryka Kostyka nie dał szans bramkarzowi w sytuacji sam na sam. Kozłowski II ponownie do siatki trafił w 70 minucie po podaniu Więdłochy. Wynik ustalił cztery minuty później Kostyk wykorzystując prostopadłe podanie Cezarego Bujalskiego.

PLANY POGONI II

Kolejne spotkanie rezerw Pogoni czeka w najbliższą środę 23 września w ramach okręgowego Pucharu Polski. Pogoń II zagra o 15:30 w Sokołowie Podlaskim z miejscowym Podlasiem.

20.09.20, 11:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

IV liga: Pogoń II Siedlce – KS Warka 5:0 (2:0)

Bramki: Eryk Więdłocha 6, 36, Marcin Kozłowski II 52, 70, Patryk Kostyk 74

Pogoń II: 33. Mikołaj Smyłek – 14. Maciej Litwiński (46, 23. Dawid Nojszewski), 17. Przemysław Rodak, 55. Oskar Repka, 8. Przemysław Misiak (67, 19. Cezary Bujalski) – 21. Patryk Kostyk, 18. Marcin Burkhardt (62, 27. Igor Łęczycki), 10. Marcin Kozłowski II, 31. Krzysztof Kołodziej, 77. Eryk Więdłocha – 9. Dominik Barciak (46, 11. Bartosz Rymek)

Warka: 12. Paweł Sapała – 8. Dawid Lenarczyk (65, 5. Bartłomiej Janczewski), 18. Kamil Wierzbicki (57, 7. Adam Pędzikowski), 20. Krystian Kij, 3. Jakub Malinowski – 13. Jakub Piotrzkowicz (40, 19. Michał Knajdrowski), 2. Paweł Bylak, 14. Grzegorz Witan, 10. Paweł Pacholski, 16. Kacper Zieliński (57, 6. Filip Kacperkiewicz) – 9. Rafał Sobczak (71, 4. Mateusz Makuch)

Żółte kartki: Marcin Kozłowski II 24, Przemysław Rodak 78, Eryk Więdłocha 87 – Rafał Sobczak 22, Łukasz Wiśnik 25 (na ławce), Grzegorz Szydło 25 (na ławce), Mateusz Makuch 81

Sędzia: Piotr Lewandowski (Warszawa)