100 meczów na 100-lecie: #13 Podlasie Sokołów Podlaski – Pogoń II Siedlce (fotogaleria)

Podlasie Sokołów Podlaski po ograniu rezerw Pogoni Siedlce zameldowało się w najlepszej czwórce Pucharu Polski MZPN Siedlce.

Pogoń II przyjechała do Sokołowa Podlaskiego w młodzieżowym składzie. Jedynym starszym zawodnikiem w kadrze IV-ligowca z Siedlec był Przemysław Rodak. Grające u siebie Podlasie przystąpiło do meczu w składzie zbliżonym do optymalnego, więc było faworytem. Sokołowian wspierała zorganizowana grupa kibiców.

Już w pierwszej minucie Podlasie stworzyło dogodną sytuację, jednak podanie Mateusza Omieciucha zostało wyekspediowane w ostatniej chwili. Pogoń II nie pozostała dłużna. Niecelnie z dystansu uderzał Dawid Płudowski, zaś strzał Dawida Nojszewskiego z głowy nie bez trudu zatrzymał Adam Filipiuk. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy kilkukrotnie zrobiło się gorąco pod bramką Sebastiana Wasilczyka. Bez zarzutu spisywali się jednak golkiper Pogoni II i reszta defensywy.

W 53 minucie gospodarze dopięli swego. Kacper Komycz zamykając akcję zgrał piłkę głową w kierunku Dawida Makucha, który ekwilibrystycznym strzałem pokonał Wasilczyka. Kilka chwil później mogło być 1:1. Podlasie uratowała poprzeczka po strzale Rodaka z 50 metrów. W 73 minucie Makuch powinien mieć dublet na koncie, ale przestrzelił mając przed sobą pustą bramkę. W końcówce mecz otworzył się. Cezary Bujalski zdecydował się na indywidualną akcję, ale zabrakło mu precyzji. Szczęścia za to zabrakło Dawidowi Ardejowi, który trafił z ostrego kąta w słupek po błędzie Filipiuka. Ostatnie słowo należało do Podlasia, a konkretnie do Cezarego Mitasa, który ustalił wynik po sytuacji sam na sam.

W Podlasiu wystąpili byli Pogoniści: Adam CzerkasMateusz Omieciuch i Michał Panufnik.

Następne spotkanie Pogoń II rozegra w ramach IV ligi, w sobotę 26 września o 16:00 w Grójcu z Mazowszem. Podlasie w tym samym terminie zmierzy się w Garwolinie z miejscową Wilgą.

Podlasie pozna półfinałowego rywala w najbliższy piątek.

23.09.20, 15:30 – Sokołów Podlaski

1/4 finału Pucharu Polski MZPN Siedlce: Podlasie Sokołów Podlaski – Pogoń II Siedlce 2:0 (0:0)

Bramki: Dawid Makuch 53, Cezary Mitas 88

Podlasie: 1. Adam Filipiuk – 16. Łukasz Skwarek, 2. Kamil Horowicz (46, 10. Adam Czerkas), 20. Michał Panufnik, 6. Michał Piotrowski – 4. Cezary Mitas, 7. Łukasz Supleński, 3. Kamil Komycz (67, 14. Piotr Balsam), 15. Adrian Wełpa (54, 11. Paweł Buczyński) – 8. Dawid Makuch (76, 19. Mateusz Czarkowski), 18. Mateusz Omieciuch (68, 17. Kacper Wasiluk)

Pogoń II: 1. Sebastian Wasilczyk – 14. Maciej Litwiński, 5. Dawid Ardej, 27. Igor Łęczycki, 8. Przemysław Misiak – 18. Mateusz Wszoła (58, 4. Jakub Jopek), 87. Przemysław Rodak, 6. Dawid Nojszewski, 19. Cezary Bujalski, 23. Dawid Płudowski (76, 21. Maciej Gawinkowski) – 9. Sebastian Bober (58, 11. Krystian Mikołajewski)

Żółte kartki: Łukasz Skwarek 15, Kacper Wasiluk 79, Mateusz Czarkowski 85 – Dawid Ardej 83

Sędzia: Karol Wójcik (Mińsk Mazowiecki)