100 meczów na 100-lecie: #15 Jastrząb Żeliszew – Płomień Dębe Wielkie (multimedia)

Jastrząb Żeliszew - Płomień Dębe Wielkie

W ćwierćfinale okręgowego Pucharu Polski Jastrząb Żeliszew pokonał drużynę Płomienia Dębe Wielkie dopiero w rzutach karnych.

Do meczu drużyny nie przystąpiły w składach, w jakich grając w rozgrywkach ligowych. Trener Łukasz Guzowski dał szanse zaprezentowania się kilku juniorom, zaś w Płomieniu zabrało m.in. Daniela Matwiejczyka i Krystiana Rogali (obaj pauza za kartki), zaś w bramce wystąpił 47-letni Paweł Niemczak.

Początkowo więcej z gry mieli goście, którzy po kilku minutach mogli wyjść na prowadzenie. Swoje okazje mieli Mateusz Malesa (trafił w słupek) i Piotr Barszczewski, pudłując z bardzo dobrej pozycji. Po kwadransie w polu karnym faulowany był Rafał Polkowski i gospodarze po strzale z rzutu karnego samego poszkodowanego wyszli na prowadzenie. Później w dalszym ciągu przeważali goście, ale razili nieskutecznością. W końcówce pierwszej odsłony do głosu doszli zawodnicy Jastrzębia, czego efektem był kolejny rzut karny. Doświadczony bramkarz Płomienia sfaulował w szesnastce Dominika Roguskiego, a z 11 metrów do siatki ponownie trafił Polkowski. Jeszcze przed zmianą stron goście zdołali strzelić kontaktową bramkę autorstwa Emila Możdżonka po uderzeniu przy dalszym słupku.

Po zmianie stron zawodnicy Piotra Kardasa próbowali zmienić losy spotkania, lecz brakowało argumentów. Od około 60 minuty przez kilkanaście minut Płomień grał w osłabieniu po zejściu z powodu kontuzji Kacpra Cacki. W 72 minucie na boisku pojawił się jako napastnik rezerwowy bramkarz Płomienia Kacper Winiarek. Chwilę później w polu karnym Jastrzębia faulowany był jeden za zawodników przyjezdnych i sędzia po raz kolejny musiał wskazać na 11 metr. Do jedenastki podszedł Mateusz Malesa, jego intencje wyczuł bramkarz Patryk Izdebski, lecz wobec dobitki był bezradny. W 83 minucie na bramkę Niemczaka uderzał Cezary Bareja, piłkę odbił golkiper, ale skutecznie z dobitką pospieszył Polkowski i gospodarze ponownie cieszyli się z prowadzenia. Ostatecznie w końcówce do remisu doprowadził Bartłomiej Woś i jasne było, że o awansie do półfinału zadecydują rzuty karne. Te lepiej wykonywali miejscowi, którzy pomylili się raz, a goście dwa.

Kolejna runda Pucharu Polski zaplanowana jest na 7 października. Losowanie półfinałów odbędzie się w piątek 25 września o 10:00 w siedzibie Delegatury MZPN w Siedlcach.

W najbliższy weekend obie drużyny rozegrają spotkania w ramach 10 kolejki Keeza klasy okręgowej. Jastrząb zagra na wyjeździe z Polonezem Mordy (27 września, 16:00), a Płomień wyjedzie do Unina na mecz z Orłem (26 września, 16:00).

23.09.20, 15:35 – Żeliszew Podkościelny

OPP: Jastrząb Żeliszew – Płomień Dębe Wielkie 3:3 (2:1) k. 5-4

Bramki: Rafał Polkowski 16 (k), 40 (k), 83 – Emil Możdżonek 41, Mateusz Malesa 75, Bartłomiej Woś 88

W 75 minucie Mateusz Malesa (Płomień) nie wykorzystał rzutu karnego (Patryk Izdebski obronił).

Karne: 0-0 Rafał Polkowski (obroniony), 0-1 Emil Możdżonek, 1-1 Radosław Szeląg, 1-1 Kamil Nidzgorski (obroniony), 2-1 Michał Mularczyk, 2-2 Jan Laskowski, 3-2 Patryk Izdebski, 3-3 Kacper Pyrek, 4-3 Cezary Bareja, 4-4 Mateusz Malesa, 5-4 Jakub Lęgas, 5-4 Wiktor Antolak (obroniony)

Jastrząb: 1. Daniel Pazdyga (46, 1. Patryk Izdebski) – 16. Bartosz Kielak, 17. Maciej Pazdyga, 24. Michał Mularczyk, 15. Marcin Gasek (90+, 12. Mikołaj Roman) – 19. Cezary Bareja, 11. Jakub Lęgas, 10. Gabriel Konopka, 99. Albert Marciszewski (46, 25. Radosław Szeląg) – 27. Dominik Roguski (66, 8. Mateusz Janeczek), 26. Rafał Polkowski

Płomień: 73. Paweł Niemczak – 22. Kacper Cacko (72, 27. Kacper Winiarek), 2. Kacper Pyrek, 18. Mateusz Wojda (46, 16. Jan Laskowski), 23. Maciej Laskowski – 80. Piotr Barszczewski, 12. Wiktor Antolak, 53. Mateusz Malesa, 99. Emil Możdżonek, 17. Bartłomiej Woś – 33. Tomasz Jankowski (46, 88. Kamil Nidzgorski)

Żółte kartki: Marcin Gasek 70 – Paweł Niemczak 39, Kacper Winiarek 85

Sędzia: Marcin Sokołowski (Siedlce)