Międzynarodowe wspomnienie braci Strusów

   
Autor:
Dodano: 2020/09/25 9:47    views 361

Zawody odbędą się w 27 września w hali sportowej ARMS przy ZSP nr 3 w Siedlcach.

W zawodach wezmą udział reprezentacja Litwy, Ukrainy, Słowacji oraz reprezentacje klubów z całej Polski. WLKS będzie reprezentowało ok. 10 zawodniczek i zawodników z kat. młodziczek, młodzików i kadetów, m.in. z Kotunia, Stoku Lackiego, Nowych Igań czy Przesmyk.

Program zawodów:
11:30 – otwarcie zawodów;
11:45 – walki eliminacyjne;
15:00 – walki finałowe i dekoracje.

Zygmunt Strus urodził się 29 kwietnia 1950 roku. W latach 1970-90 był pracownikiem Zakładach Drobiarskich w Siedlcach. W 1990 roku wspólnie z bratem Tadeuszem założył firmę TRANSMOT. Od 2000 roku wspólnie sponsorowali przedsięwzięcia sportowe w WLKS. Był aktywnym działaczem klubu. W 2011 roku został wiceprezesem Fundacji Rozwoju Sportu Dzieci i Młodzieży – Szansa dla Młodzieży. W swojej pracy społecznej brał czynny udział przy organizacji imprez lekkoatletycznych, ciężarowych, a także zapaśniczych. Został zapamiętany jako człowiek uśmiechnięty i wesoły.

Tadeusz Strus urodził się 15 grudnia w Siedlcach. Pierwszą pracę podjął w Państwowej Kolumnie Sanitarnej, następnie w Powiatowym Zarządzie Dróg Lokalnych w Siedlcach. W 1976 roku podjął pracę w Stacji Hodowli i Unasieniania Zwierząt w Żelkowie. 15 lat później wspólnie z bratem założył firmę TRANSMOT, która szybko zdobyła dominującą pozycję na rynku. Od 2000 roku był sponsorem wydarzeń sportowych organizowanych przez WLKS. Dzięki miłej atmosferze w klubie w 2004 roku z okazjonalnego działacza stał się ważnym ogniwem jego zarządu. Od 2008 roku zasiadał w prezydium klubu jako sekretarz. Podczas pełnienia tej funkcji wielokrotnie kierował pracami organizacyjnymi wydarzeń społecznych klubu. Był między innymi Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego mistrzostw Polski juniorek w zapasach, mistrzostw Zrzeszenia LZS w podnoszeniu ciężarów czy mistrzostw zrzeszenia LZS w zapasach. Był człowiekiem nietuzinkowym w pracy zawodowej i działalności społecznej. Upartym, wytrwały, ale i wesoły. Nigdy nie pozwalał się nudzić w swoim towarzystwie.

Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego został Janusz Krysiak. Funkcję wiceprzewodniczącego dzielą Andrzej Rymuza oraz Paweł i Piotr Strusowie. Członkowie Komitetu Organizacyjnego: Ryszard Boratyński, Mirosław Buczek, Adam Gabiński, Roman Garwacki, Wojciech Głuchowski, Jacek Kuźniarski, Krystian Misztal, Wojciech Papakul, Sebastian Pawlak, Mariusz Saraczewski oraz Stefan Długosz.

Organizatorami zawodów są Wojewódzki Ludowy Klub Sportowy Siedlce-Nowe Iganie i firma TRANSMOT Żelków przy współpracy z Samorządem Województwa Mazowieckiego, Powiatem Siedleckim, Wójtami Gminy Siedlce, Gminy Kotuń i Gminy Skórzec.

 

źródło: WLKS Siedlce-Nowe Iganie; foto: własne

Sponsorzy

Patronat medialny