Zwycięstwo w stolicy na inaugurację sezonu

W meczu pierwszej kolejki II ligi kobiet sezonu 2020/21, Ósemka Siedlce pokonała na wyjeździe Wojskowe Warszawa 3:1.

Siatkarki siedleckiej Ósemki zainaugurowały drugoligowy sezon wyjazdowym meczem z beniaminkiem ze stolicy. Spotkanie miało się odbyć w Siedlcach, jednak hala przy ul. Popiełuszki została tego dnia zarezerwowana na inne wydarzenie sportowe. W związku z tym, Wojskowe zgodziły się na zmianę gospodarza i rozegranie tego spotkania na własnym obiekcie.

Zawodniczki Jarosława Plewińskiego dobrze rozpoczęły spotkanie i pewnie wygrały pierwszego seta. W drugim secie Wojskowe sprawiły niespodziankę i minimalnie wygrały tę partię. Doświadczone na drugoligowym poziomie siatkarki z Siedlec nie mogły sobie pozwolić w pierwszym spotkaniu na stratę punktów. Kolejne dwa sety padły łupem zawodniczek Ósemki. Tym sposobem zwycięstwo za trzy punkty stało się faktem.