środa, 24 kwietnia 2024r.

Podium rodzeństwa Niedziałków w chodzie na 20 km (wideo)

Olga i Łukasz Niedziałek (WLKS Siedlce-Nowe Iganie) zdobyli brązowe medale mistrzostw Polski w chodzie sportowym na 20 km.

W ostatni weekend sierpnia we Włocławku najbardziej znane rodzeństwo w naszym regionie specjalizujące się w chodzie sportowym, mogło się cieszyć z tytułów wicemistrzów Polski. Olga wywalczyła swój tytuł rywalizując na 5 km, a Łukasz na dystansie 10 km. Nie minął miesiąc, a oboje dołożyli do swego dorobku, kolejne medale.

Stało się tak za sprawą mistrzostw Polski w chodzie sportowym na 20 km. Na terenie stołecznej AWF odbyła się ww. rywalizacja.

Chód pań wygrała Katarzyna Zdziebło. Dzięki czasowi 1:30.41 wypełniła minimum na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Tokio. Drugą na mecie Agnieszkę Ellward wyprzedziła o przeszło 10 minut (1:41.30). Z kolei jako trzecia do mety dotarła i brązowy medal zdobyła zawodniczka WLKS Siedlce-Nowe Iganie, Olga Niedzialek (1:42.11). Na siódmej pozycji sklasyfikowano jej koleżankę klubową Emilię Gręziak (1:56.28).

W zmaganiach mężczyzn najlepszy był Dawid Tomala, który do końca walczył o zwycięstwo z Rafałem Augustynem. Panów na mecie dzieliło niespełna 10 sekund. Tomala uzyskał czas 1:24.44, a Augustyn 1:24.52. Brązowy medal zdobył Łukasz Niedziałek. W pierwszym w karierze ukończonym chodzie na 20 kilometrów uzyskał 1:26.25.

WIDEO

Poza nim w mistrzostwach brali udział inni przedstawiciele WLKS. Ósme miejsce zajął Robert Goławski (1:39.26), a czternasty był trener Janusz Goławski (2:14.53). Zawodów nie udało się ukończyć Jakubowi Kużawskiemu.

W chodzie na 20 km kat. U-20 czwartą lokatę zajął Szymon Przestrzelski (1:56.35).