Mistrzostwa juniorek w zapasach z medalowymi osiągnięciami gospodyń (fotogaleria)

Przed dwoma tygodniami w Siedlcach odbyły się mistrzostwa Polski juniorów w zapasach. Teraz przyszła kolej na zmagania juniorek. Jak wypadły zawodniczki WLKS Siedlce-Nowe Iganie?

Siedlce po raz kolejny spisały się jako organizator imprezy mistrzowskiej. Przed dwoma tygodniami o medale mistrzostw Polski walczyli zapaśnicy w wieku juniora. Przedstawiciele WLKS Siedlce-Nowe Iganie zapisali się w historii klubu, zdobywając wówczas pięć medali i zostając trzecią drużyną mistrzostw (CZYTAJ). Tym razem nasze miasto gościło najlepsze w kraju juniorki. 83 zawodniczki z 36 klubów w 10 kategoriach walczyły na matach Hali ZSP nr 4, przy ul. Popiełuszki w Siedlcach.

Wśród startujących nie zabrakło gospodyń. Wyśmienicie zaprezentowała się Magdalena Kisielińska wygrywając kat. 68 kg i zostając mistrzynią Polski. Do strefy medalowej dotarła inna zawodniczka WLKS Siedlce-Nowe Iganie, Karolina Urban. Siedlczanka przegrała półfinał, ale medal koloru brązowego zawisł na jej szyi. Ostatnia z zapaśniczek WLKS, Elwira Sprzonczak zajęła ósme miejsce w kat. 50 kg.

Kobieca reprezentacja WLKS zajęła szóstą pozycję. Zdecydowane zwycięstwo w klasyfikacji klubowej odniósł Cement-Gryf Chełm.

źródło: własne / zapasy.org.pl; foto: Janusz Mazurek