100 meczów na 100-lecie: #16 Hutnik Huta Czechy – Wilga Garwolin (fotogaleria)

W IV-ligowych derbach powiatu garwolińskiego Hutnik Huta Czechy przegrał 1:3 z Wilgą Garwolin.

Prawie trzy lata, ponad 1064 dni minęły od ostatniej ligowej porażki Hutnika. Los chciał, że ta imponująca passa skończyła się w derbach z Wilgą Garwolin. Spotkanie odbyło się w reżimie sanitarnym, ale chętnych do obejrzenia meczu było zdecydowanie więcej niż ustawowe 40 osób. Wokół boiska zebrało się około 300 osób. Nie zabrakło nawet delegacji z Niemiec, którą stanowili groundhopperzy.

W przekroju całego spotkania Wilga prezentowała lepszy futbol. O ile pierwsza połowa była względnie wyrównana, to już po przerwie przewaga drużyny Damiana Milewskiego nie podlegała dyskusji. Bohaterem premierowych 45 minut był Maciej Lis, który kilkukrotnie popisywał się udanymi interwencjami. Jedną z nich zanotował po strzale Grzegorza Piesia z kilku metrów. Wilga grała cierpliwie, ale i przewidywalnie. Z kolei Hutnicy nastawili się na kontry (brylował Sebastian Grzegorczyk) oraz stałe fragmenty gry. Do przerwy było 0:0.

Na druga połowę Wilga wyszła z mocnym postanowieniem przełamania bezbramkowego impasu. To po to został wpuszczony na murawę Przemysław Alot, który w ostatnich meczach brylował skutecznością. To jednak nie on dał się najbardziej we znaki defensywie gospodarzy. Tomasz Paszkowski zaczął swój strzelecki koncert w 58 minucie, kiedy po raz pierwszy skorzystał na braku porozumienia w obronie Hutnika. Kilka minut później znowu wykorzystał błędy defensorów beniaminka. Powinien skończyć mecz z hat trickiem – co najmniej – ale brakowało mu szczęścia lub skuteczności. Gospodarze na chwilę wrócili do gry po trafieniu Rafała Macioszka z jedenastu metrów (faulowany był Grzegorczyk), ale nadzieje ostatecznie zabił Alot. Wilga wygrała 3:1 i może coraz śmielej myśleć o spędzeniu zimy na fotelu lidera.

W sobotę (10 października) o 15:00 Hutnik zagra w Mińsku Mazowieckim z Mazovią, zaś pół godziny później rozpocznie się mecz Wilgi z Mazowszem Grójec.

03.10.20, 15:00 – Trąbki

IV liga: Hutnik Huta Czechy – Wilga Garwolin 1:3 (0:0)

Bramki: Rafał Macioszek 70 k – Tomasz Paszkowski 58, 67, Przemysław Alot 79

Hutnik: 1. Maciej Lis – 17. Przemysław Grudniak, 15. Wojciech Wilczek, 3. Arkadiusz Wardak, 19. Mateusz Rękawek – 10. Rafał Macioszek, 16. Rafał Głąbicki (70, 5. Kamil Piętka), 6. Michał Macioszek, 11. Sebastian Grzegorczyk – 8. Piotr Jarzyna, 9. Kamil Sibilski (80, 7. Filip Gawinek).

Wilga: 12. Dawid Wasążnik – 19. Damian Papiernik, 4. Kacper Kozikowski, 18. Kamil Piotrowski, 11. Piotr Talar – 6. Piotr Grober (46, 17. Przemysław Alot), 9. Patryk Gmurczyk, 20. Bartłomiej Sitarek (85, 13. Hubert Świder), 14. Grzegorz Piesio (80, 8. Kacper Kowalski), 7. Sebastian Papiernik (90+1, 16. Paweł Pyra) – 10. Piotr Paszkowski (90+1, 15. Filip Motyczyński)

Żółte kartki: Arkadiusz Wardak 64, Rafał Głąbicki 84 (na ławce), Wojciech Wilczek 89, Piotr Jarzyna 90+4 – Kacper Kozikowski 29, Sebastian Papiernik 69

Sędzia: Mateusz Trawiński (Warszawa)