100 meczów na 100-lecie: #18 Jastrząb Żeliszew – Wektra Zbuczyn (fotogaleria)

W półfinale okręgowego Pucharu Polski, Jastrząb Żeliszew przegrał na swoim obiekcie z Wektrą Zbuczyn 1:4.

Stawką środowego starcia w Żeliszewie Podkościelnym był finał okręgowego Pucharu Polski. W aktualnej hierarchii ligi okręgowej wyżej klasyfikowany przed tym meczem był Jastrząb, jednak przyjezdni ze Zbuczyna chcieli poprawić swoje zeszłoroczne osiągniecie, kiedy to przegrali właśnie w półfinale z późniejszym zwycięzcą okręgowego pucharu – Mazovią Mińsk Mazowiecki.

Mecz od samego początku przebiegał pod dyktando zespołu ze Zbuczyna. Pierwszy cios Jastrzębiowi zadał Jakub Bobryk, któryw 32 minucie dobił strzał Przemysława Jasińskiego. Kilka minut później na indywidualną akcję zdecydował się Michał Mruz. Napastnik Wektry zakończył rajd strzałem, a piłka po słupku znalazła drogę do bramki strzeżonej przez Mariusza Barbasiewicza. W końcówce pierwszej połowy drogę do bramki Jastrzębia ponownie znalazł Jakub Bobryk, który strzelił bramkę głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Jana Mruza.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Stroną atakującą wciąż była Wektra, która pewnie zmierzała do zdobycia kolejnej bramki. Okazja do podwyższenia wyniku nadarzyła się w 63 minucie, kiedy to Emil Michalak wykończył głową dośrodkowanie Michała Mruza z rzutu rożnego. Ku uciesze kibiców gospodarzy, Jastrzębia było stać tego dnia na honorowe trafienie. W 68 minucie z prawego skrzydła zgrywał Cezary Bareja, a pewnym wykończeniem popisał się w tej sytuacji Patryk Izdebski. Do końca spotkania wynik już nie uległ zmianie i to Wektra Zbuczyn zameldowała się w finale okręgowego Pucharu Polski, zapewniając sobie także jako finalista uczestnictwo w kolejnej rundzie PP na szczeblu wojewódzkim.

Finał okręgowego Pucharu Polski przewidziany jest w tym roku środę 21 października o godzinie 15 w Zbuczynie.

07.10.20, 15:30 – Żeliszew Podkościelny

OPP: Jastrząb Żeliszew – Wektra Zbuczyn 1:4 (0:3)

Bramki: Patryk Izdebski 68 – Jakub Bobryk 32, 44, Michał Mruz 36, Emil Michalak 63

Jastrząb: 82. Mariusz Barbasiewicz (46, Daniel Pazdyga) – 6. Maciej Pazdyga, 20. Cezary Roman, 19. Michał Mularczyk, 15. Marcin Gasek (51, 11. Paweł Jóźwiak) – 79. Bartosz Kielak (51, 25. Radosław Szeląg), 5. Cezary Bareja, 7. Jakub Lęgas, 9. Rafał Polkowski (63, 26. Albert Marciszewski), 16. Dominik Roguski – 92. Dorian Zając (46, 86. Patryk Izdebski)

Wektra: 91. Damian Krasuski – 18. Jakub Grodzicki (61, 87. Sylwester Jagielak), 2. Mateusz Tyszkiewicz, 24. Emil Michalak, 33. Kamil Bobryk – 21. Patryk Żółkowski, 19. Przemysław Jasiński (46, 4. Dominik Piekutowski), 34. Jan Mruz (54, 23. Mateusz Prokurat), 9. Michał Mruz (72, 14. Łukasz Czarnocki), 6. Damian Prokurat – 25. Jakub Bobryk

Żółta kartka: Maciej Pazdyga 17

Sędzia: Daniel Miler (Siedlce)