Bez punktów pod Klimczokiem

Podopieczni Mateusza Grabdy zaczęli nowy sezon od porażki z BBTS Bielsko-Biała.

KPS długo czekał na dołączenie do I-ligowego grania. Opóźnienie było spowodowane brakiem juniorskich reprezentantów Polski, których w kadrze na mecz w Bielsku-Białej i tak zabrakło.

Pierwszy set przez długi czas był wyrównany, ale BBTS odskoczył dzięki dobrym zagrywkom i mógł grać punkt za punkt. KPS nie poddał się i pokazał swoją moc w drugiej partii. Już po kilku piłkach drużyna Grabdy wypracowała 5-punktową przewagę, której nie oddała aż do końca. Trzecia odsłona spotkania była zacięta. KPS prowadził nawet 21:19, jednak w końcówce seta lepiej radzili sobie gospodarze i wygrali 25:22. Czwarta partia miała podobny przebieg. W końcówce odjechali gospodarze i wygrali 3:1.

PLANY KPS

W sobotę (17 października) wyjazdowym rywalem KPS będzie ZAKSA Strzelce Opolskie.

07.10.20, 18:00 – Bielsko-Biała

I liga: BBTS Bielsko-Biała – KPS Siedlce 3:1 (25:20, 19:25, 25:22, 25:19)

KPS: 3. Radosław Nowak, 4. Mateusz Kańczok, 10. Janusz Górski, 11. Patryk Szymański, 13. Michał Wójcik, 18. Szymon Bereza i 16. Patryk Waloch (libero)

źródło: własne; foto: Janusz Mazurek