Medalowe mistrzostwa Weroniki Bartnik

Dwa medale to dorobek SKSS Dragon Siedlce w mistrzostwach Polski w strzelectwie sportowym. Ich zdobywczynią okazała się Weronika Bartnik.

W dniach 1-4 października we Wrocławiu przeprowadzono mistrzostwa Polski w strzelectwie sportowym. W rywalizacji brali udział najlepsi zawodnicy i zawodniczki w naszym kraju. Wśród nich były dwie reprezentantki siedleckiego Dragona – obie specjalizujące się w strzelaniu z karabinu.

Bardzo dobry występ zanotowała Weronika Bartnik. Wychowanka SKSS Dragon Siedlce zdobyła podczas mistrzostw dwa medale! Srebrny z nich wystrzelała w konkurencji karabinu 60 strzałów leżąc. Drugi z medali zdobyła w strzelaniu z karabinu pneumatycznego 60 strzałów. W kwalifikacjach ww. konkurencji zajęła drugą lokatę. W ośmioosobowym finale lepsze od Weroniki okazały się jedynie Julia Piotrowska i Natalia Kochańska, a brązowy krążek mógł zawisnąć na szyi siedlczanki. Nasza podwójna medalistka w obu konkurencjach pozostawiła w pokonanym polu takie znane strzelczynie jak: Aleksandra Szutko (brązowa medalistka mistrzostw Europy juniorów, mistrzyni Europy juniorów), Agnieszka Nagay (mistrzyni Europy, czterokrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich) czy Sylwia Bogacka (wicemistrzyni olimpijska).

Bartnik w trzeciej konkurencji, w której startowała – karabin 3 x 40 strzałów uplasowała się na 10 miejscu.

Swoich sił w mistrzostwach próbowała również 18-letnia strzelczyni SKKS Dragon Siedlce, Kamila Stępniak. Tegoroczna dwukrotna brązowa medalistka mistrzostw Polski juniorek, występ we Wrocławiu, na tle doświadczonych i bardziej utytułowanych zawodniczek, może uznać za udany. Wprawdzie nie udało się zdobyć medalu, ale lokaty: dziesiąta (karabin pneumatyczny 60 strzałów) i czternasta (karabin 3 x 40 strzałów) na ponad 40 rywalizujących to dobry prognostyk na przyszłość.