Lekcja siatkówki od Akademiczek i sesja zdjęciowa Ósemki (fotogaleria)

W meczu 3 kolejki II ligi siatkówki kobiet, Ósemka Siedlce przegrała na swojej hali z AZS AWF Warszawa 0:3.

W pierwszym w tym sezonie domowym spotkaniu ligowym, przed trenerem Jarosławem Plewińskim i zespołem Ósemki czekał trudny mecz z warszawskim AZS AWF. Akademiczki w pierwszej kolejce pauzowały, natomiast przed tygodniem pokonały u siebie bez straty seta beniaminka z Białej Podlaskiej. Siedlczanki wygrały swoje dwa pierwsze spotkania i w pierwszym meczu przed własną publicznością również liczyły na punkty.

Dzień przed meczem z AZS AWF nasz fotoreporter Maciej Sztajnert przeprowadził sesję zdjęciową z drużyną Ósemki. Zdjęcia trenera i siatkarek reprezentujących w obecnym sezonie siedlecką drużynę, można zobaczyć pod poniższym linkiem.

Stroną która dyktowała warunki gry, od początku meczu były siatkarki ze stolicy. Ósemka starała się nawiązać walkę z przeciwnikiem w pierwszym secie – jednak tego dnia było to zdecydowanie za mało. Dobrze dysponowane zawodniczki stołecznego AZS nie pozostawiły przeciwniczkom jakichkolwiek złudzeń w kolejnej partii, wygrywając ją do 8.

Akademiczki zaczęły trzeciego seta bardzo dobrze, od prowadzenia 4:0. Po czasie wziętym przez trenera Ósemki, gra siedlczanek zaczęła wyglądać lepiej i udało się nawet odrobić część strat, ale ostatecznie nie udało się w tym secie nawet doprowadzić do remisu. Po drugiej przerwie technicznej na boisku istniały już tylko przyjezdne i to AZS AWF Warszawa zdobył w Siedlcach komplet punktów.