Rugby wszystkich pokoleń

   
Autor:
Dodano: 2020/10/12 10:38    views 271

10 października w Siedlcach rozegrano Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży rozszerzony o towarzyskie mecze kobiet U-16 oraz juniorów i kadetów, w sumie grało 172 osoby.

Nazwa turnieju „Rugby Wszystkich Pokoleń” była zapowiedzią, że w Siedlcach swoje mecze rozegrają zawodniczki i zawodnicy we wszystkich kategoriach wiekowych od mikrusa do weterana. Jeszcze w czwartek w siedleckim turnieju planowało wziąć udział 26 zespołów z 10 klubów (nie licząc seniorów i weteranów), w mikrusie AZS AWF Warszawa, Budowlani Lublin, Miejski Klub Rugby i Pogoń, w mini żaku AZS AWF Warszawa, Budowlani Lublin, Miejski Klub Rugby, Orkan Sochaczew, Pogoń, Skra Warszawa i UKS Strzała, w żaku Budowlani Lublin, Miejski Klub Rugby, Orkan Sochaczew, Pogoń i UKS Strzała, w młodziku AZS AWF Warszawa, Budowlani Lublin, Orkan Sochaczew, Pogoń i Pogoń II, w kadecie Budowlani Łódź SA, Ogniwo Sopot i Pogoń oraz w juniorze Arka Gdynia i Pogoń, do tego pierwszy mecz miały zagrać Amazonki Lublin z debiutującą w kategorii kobiet U-16 drużyną Pogoni. Decyzja Zarządu PZR o zawieszeniu rozgrywek spowodowała, że większość drużyn wycofała się na dzień przed turniejem, w momencie gdy wszystko było przygotowane, dopracowane i opłacone. Wcześnie został odwołany mecz seniorów Polska – Ukraina, a w skutek tego także przedmecz weteranów WFS Siedlce – Poland Veterans. Ostatecznie w imprezie udział wzięło 14 zespołów z 4 klubów, jest różnica?

Pogoda sprzyjała rodzinnemu piknikowi, który towarzyszył imprezie, dzieci miały do wyboru pizzę, kiełbaski z grilla, napoje, musy owocowe, pączki, ciasta i domowe wypieki przygotowane przez mamy, nikt nie wrócił do domu głody czy spragniony. Oczywiście najważniejsze były mecze, których rozegrano 20, a zagrało w nich 16 mikrusów, 37 mini żaków, 35 żaków, 36 młodzików, 12 kadetów, 12 juniorów i 24 dziewczyny. Wszyscy uczestnicy Regionalnego Turnieju Dzieci i Młodzieży otrzymali medale, a drużyny trofea. Wyniki wszystkich spotkań przedstawiamy poniżej.

 
Mikrusy
Miejski Klub Rugby Siedlce v Pogoń Siedlce 2:4
Pogoń Siedlce v Miejski Klub Rugby Siedlce 1:1
Miejski Klub Rugby Siedlce v Pogoń Siedlce 4:2
Kolejność: 1-2. Miejski Klub Rugby/Pogoń Siedlce.

Mini żacy
UKS Strzała v Miejski Klub Rugby 0:5
Miejski Klub Rugby v Pogoń Siedlce 7:1
Pogoń Siedlce v UKS Strzała 1:1
Miejski Klub Rugby v UKS Strzała 2:2
Pogoń Siedlce v Miejski Klub Rugby 4:5
UKS Strzała v Pogoń Siedlce 3:2
Kolejność: 1. Miejski Klub Rugby; 2. UKS Strzała; 3. Pogoń Siedlce.

Żacy
UKS Strzała v Miejski Klub Rugby 2:7
Miejski Klub Rugby v Pogoń Siedlce 4:1
Pogoń Siedlce v UKS Strzała 4:1
Miejski Klub Rugby v UKS Strzała 5:1
Pogoń Siedlce v Miejski Klub Rugby 0:7
UKS Strzała v Pogoń Siedlce 3:3
Kolejność: 1. Miejski Klub Rugby; 2.Pogoń Siedlce; 3.UKS Strzała.

Młodzicy
Pogoń Siedlce v Pogoń Siedlce II 12:7
Pogoń Siedlce II v Pogoń Siedlce 15:12
Kolejność: 1. Pogoń Siedlce; 2. Pogoń Siedlce II.

Kadet/Junior
Pogoń Siedlce Junior v Pogoń Siedlce Kadet 14:5
Pogoń Siedlce Kadet v Pogoń Siedlce Junior 15:7
Kolejność: 1. Pogoń Siedlce Junior; 2. Pogoń Siedlce Kadet.

Kobiety U-16
Pogoń Siedlce v Amazonki Budowlani Lublin 0:47
Kolejność: 1. Amazonki Budowlani Lublin; 2. Pogoń Siedlce.

Sędziowie: Piotr Wedziuk, Grzegorz Pliszka, Adrian Miałkowski, Arkadiusz Radzikowski, Kacper Boruc
Opieka medyczna: Tomasz Radzikowski

Organizatorzy MKS Pogoń Siedlce i Miejski Klub Rugby dziękują za pomoc w organizacji turnieju: Pizza Kampa, Pizza Mario, Pizza PepeVerde, Pizza Piwniczka, Pizza Sphinx, Vito – Witold Michalak, Neścior-Nieruchomości, Ovolovo Real, Perfect Paweł Hryciuk, GL Group – prezes Krzysztof Kaszewiak, Rzeźnik Zbuczyn, Piekarnia Baldwin, Hochland, Salus Rehmedica, Życie Siedleckie.

 

źródło i foto: Jacek Wierzbicki

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar

wpDiscuz
Sponsorzy

Patronat medialny