wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Beniaminek silniejszy. Porażka Ósemki w Białej Podlaskiej

W meczu 4 kolejki II ligi siatkówki kobiet AZS AWF Biała Podlaska pokonał na swojej hali Ósemkę Siedlce 3:1.

Siatkarki Ósemki po porażce w poprzedniej kolejce ze stołecznym AZS AWF, udały się do Białej Podlaskiej z celem powrotu na zwycięską ścieżkę. W przedsezonowym sparingu siedlczanki pokonały bialski AZS nie oddając ani jednego seta. Sobotnie spotkanie odbyło się bez udziału publiczności.

Bialczanki na swoim obiekcie postawiły bardzo trudne warunki dużo bardziej doświadczonym na drugoligowych boiskach siatkarkom Ósemki. Siedlczanki co prawda wygrały pierwszego seta trzema punktami, ale kolejne partie padły łupem gospodyń. Drugiego seta Ósemka przegrała minimalnie, natomiast trzecią partię Bialczanki wygrały do 21. Końcówka czwartego seta była bardzo emocjonująca. Ósemka obroniła aż cztery piłki meczowe, jednak po przerwie na czas wziętej przez trenera AZS AWF, gospodynie dopełniły dzieła. Podopieczne Jarosława Plewińskiego wróciły z Białej Podlaskiej bez punktów.

PLANY ÓSEMKI

W piątej kolejce Ósemka pauzuje, natomiast w kolejnej serii spotkań siedlczanki podejmą na swoim obiekcie Nike Węgrów. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 24 października w hali na ul. Popiełuszki w Siedlcach – bez udziału publiczności.

17.10.20, 14:00 – Biała Podlaska

II liga: AZS AWF Biała Podlaska – Ósemka Siedlce 3:1 (22:25, 25:23, 25:21, 25:23)

Ósemka: 4. Ewa Grzelak, 5. Weronika Brzuzy, 6. Jagoda Michałek, 7. Agnieszka Krzymowska, 10. Ilona Betke, 17. Joanna Prus Jezierska i 14.Oliwia Pacholak (libero) oraz 9. Maria Raszek , 8. Aleksandra Jatczak, 16. Małgorzata Banasiak