Medalowe dźwiganie w Nowym Tomyślu

   
Autor:
Dodano: 2020/10/18 23:09    views 315

W zakończonych w Nowym Tomyślu Mistrzostwach Polski młodzików do lat 15 w podnoszeniu ciężarów, reprezentanci WLKS Siedlce-Nowe Iganie zdobyli dwa medale.

Blisko 250 zawodników i zawodniczek z 61 klubów rywalizowało w Nowym Tomyślu w mistrzostwach Polski młodzików do lat 15 w podnoszeniu ciężarów. Impreza trwała cztery dni (15-18 października) i dostarczyła emocji oraz wielu nowych rekordów Polski, ustanowionych w położonym niedaleko Poznania mieście.

W mistrzostwach zaprezentowało się troje przedstawicieli WLKS Siedlce-Nowe Iganie. Dwojgu z nim udało się uzyskać wyniki, zapewniające miejsca na podium.

W kat. 71 kg startowała Martyna Dołęga. O jej dominacji nad dziesięcioma rywalkami niech świadczy fakt, że zaczynała rywalizację zarówno w rwaniu i podrzucie, w momencie, gdy inne sztangistki już zakończyły swoje podejścia. Martyna zdobyła mały złoty medal w rwaniu (78 kg) i w podrzucie (90 kg), a jej wynik w dwuboju – 168 kg i 205,9 pkt pozwolił na zostanie mistrzynią kraju w kat. 71 kg i zajęcie drugiego miejsca w klasyfikacji według punktacji Sinclaira. Druga sztangistka była gorsza od Dołęgi o 43 kg!

Długo trwała walka o medale w kat. 45 kg u chłopców, bowiem przystąpiło do niej 21 chętnych. Był wśród nich Jacek Szulski. Sztangista WLKS pewnie zaliczył wszystkie podejścia w rwaniu i zgarnął „małe” srebro za wynik 47 kg. W podrzucie tylko ostatnia próba okazała się nieudana, ale nie wpłynęła ona na wyniki końcowe. Rezultat 57 kg dał naszemu sztangiście kolejny „mały” srebrny krążek. W sumie 104 kg w dwuboju uplasowały Szulskiego na drugiej pozycji i przyniosły tytuł wicemistrzowski.

Ostatnim startującym w mistrzostwach przedstawicielem WLKS, był Jakub Romaniak. 169 kg osiągnięte w dwuboju dały mu siódmą pozycję w kat. 89 kg.

WLKS w klasyfikacji drużynowej sklasyfikowano na 16 lokacie.

WYNIKI

SINCLAIR

KLASYFIKACJA KLUBOWA

 

źródło: własne / PZPC; foto: Colorblind

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar

wpDiscuz
Sponsorzy

Patronat medialny