100 meczów na 100-lecie: #21 Wektra Zbuczyn – Tygrys Huta Mińska (multimedia)

Wektra Zbuczyn - Tygrys Huta Mińska

W finale okręgowego Pucharu Polski Wektra Zbuczyn na własnym stadionie pokonała po rzutach karnych faworyzowanego Tygrysa Huta Mińska. W regulaminowym czasie gry padł remis 2:2.

Do meczu oba zespoły przystąpiły po trzech zwycięstwach w poprzednich rundach rozgrywek. IV-ligowiec z Huty Mińskiej dwie poprzednie konfrontacje kończył po rzutach karnych.

W meczu optyczną przewagę posiadała drużyna prowadzona przez Roberta Parzonkę. IV-ligowcy szybciej operowali piłką i częściej gościli pod bramką Wektry. W 14 minucie pierwszą groźną sytuację stworzył Maciej Wereda główkując nad bramką gospodarzy. Odpowiedział Jan Mruz, strzelając z rzutu wolnego, lecz Jakub Kielak nie dał się zaskoczyć. Pięć minut później znów Tygrys mógł objąć prowadzenie, ale strzał głową Jakuba Pasika był niecelny. W 33 minucie goście zdobyli gola. Złe wybicie defensorów Wektry, piłka trafiła pod nogi Dawida Mataka, który strzelając przy bliższym słupku zmieścił piłkę w siatce. W końcówce odsłony obie drużyny mogły pokusić się o gola, ale ze strony Wektry niecelnie uderzył Michał Mruz, a z Tygrysa Wereda strzelił wprost w bramkarza.

Po zmianie stron groźnie w polu karnym gospodarzy zrobiło się po dośrodkowaniu Michała Koszeli, jednak zabrakło wykończenia. W 69 minucie drużyna prowadzona przez Damiana Krasuskiego wyrównała. Jan Mruz dośrodkował z rzutu rożnego, a Pasik niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki. Wektra poszła za ciosem i w 78 minucie objęła prowadzenie. Piłka trafiła na skrzydło do Michała Mruza, ten zszedł w pole karne i strzałem przy dalszym słupku dał prowadzenie przedstawicielowi okręgówki. Podrażniony Tygrys rzucił wszystko na jedną kartę i dążył do wyrównania. Dało to efekt w 88 minucie, po dośrodkowaniu Daniela Żurawskiego piłka trafiła pod nogi Koszeli, który wyrównał stan meczu. W końcówce spotkania szanse na zmianę wyniku mieli jeszcze Kamil Bobryk i Żurawski, jednak więcej bramek nie padło.

O zwycięstwie zadecydować musiały rzuty karne. Te bezbłędnie wykonywali zawodnicy Wektry, zaś w Tygrysie do siatki nie trafił Hubert Kornet, którego strzał obronił grający trener gospodarzy – Damian Krasuski.

FINALIŚCI NAGRODZENI

Finaliści okręgowego Pucharu Polski awansowali do wojewódzkiego etapu PP, który zostanie rozegrany wiosną 2021. Oba zespoły otrzymały od MZPN pamiątkowe puchary i medale. Zwycięzca otrzymał od związku nagrodę w wysokości 2500 zł, zaś finalista voucher na sprzęt sportowy w wysokości 1000 zł.

21.10.20, 15:05 – Zbuczyn

OPP: Wektra Zbuczyn – Tygrys Huta Mińska 2:2 (0:1) k. 5-3

Bramki: Jakub Pasik 69 (s), Michał Mruz 78 – Dawid Matak 33, Michał Koszela 88

Karne: 1-0 Emil Michalak, 1-1 Michał Koszela, 2-1 Michał Mruz, 2-1 Hubert Kornet (obroniony), 3-1 Jan Mruz, 3-2 Sebastian Kwaczreliszwili, 4-2 Maciej Jasiński, 4-3 Konrad Biesiada, 5-3 Dominik Piekutowski

Wektra: 91. Damian Krasuski – 33. Kamil Bobryk, 4. Dominik Piekutowski, 24. Emil Michalak, 6. Damian Prokurat – 21. Patryk Żółkowski (84, 32. Cezary Kruk), 20. Maciej Jasiński (46, 11. Maciej Wróbel), 34. Jan Mruz, 19. Przemysław Jasiński, 9. Michał Mruz – 25. Jakub Bobryk (67, 5. Damian Golec)

Tygrys: 12. Jakub Kielak – 18. Dawid Matak, 5. Jakub Pasik, 19. Hubert Kornet, 7. Daniel Kuć (46, 4. Kamil Panufnik) – 9. Mateusz Bartoszewski (46, 20. Mateusz Podgórski), 14. Mateusz Gromysz (69, 16. Mikołaj Chałabis), 17. Konrad Biesiada, 13. Daniel Żurawski, 8. Piotr Haber (54, 2. Michał Koszela) – 15. Maciej Wereda (46, 11. Sebastian Kwaczreliszwili)

Żółte kartki: Michał Mruz 61 – Piotr Haber 31

Sędzia: Karol Wójcik (Siedlce)