Derby dla Węgrowa. Trzecia z rzędu porażka Ósemki (fotogaleria)

W meczu 6 kolejki II ligi siatkówki kobiet, Ósemka Siedlce przegrała na swoim obiekcie z Nike Węgrów 2:3.

Zespoły Ósemki Siedlce i Nike Węgrów przystąpiły do sobotniego spotkania z chęcią zrehabilitowania się po po ostatnich porażkach. We poprzedniej, rozgrywanej w środku tygodnia kolejce – siatkarki Nike przegrały u siebie w 5 setach z bialskim AZS AWF. Ósemka w ostatniej kolejce pauzowała, natomiast przed tygodniem podopieczne Jarosława Plewińskiego przegrały w Białej Podlaskiej, a kolejkę wcześniej uległy na swojej hali Akademiczkom z Warszawy. Po zwycięstwach w dwóch pierwszych ligowych meczach i kolejnych dwóch porażkach – siatkarkom z Siedlec zależało by wrócić na zwycięską ścieżkę i po raz pierwszy w tym sezonie cieszyć się z wygranej na własnej hali.

Najbardziej emocjonującym setem spotkania była pierwsza partia. Set musiała rozstrzygnąć gra na przewagi, w której żaden z zespołów nie chciał odpuścić. Ostatecznie tę część meczu wygrała Ósemka 34:32. W kolejnych setach do głosu doszły przyjezdne, które bez problemu wygrały drugą i trzecią partię. W czwartym secie po raz kolejny doszło do gry na przewagi i tutaj także górą okazały się gospodynie. W decydującym, piątym secie przyjezdne nie pozostawiły Ósemce jakichkolwiek złudzeń, wygrywając tie-breaka zdecydowanie – oddając przy tym rywalkom jedynie 6 punktów. Siedleckie siatkarki przegrały trzeci kolejny mecz, legitymując się po 6 kolejkach bilansem 2-3.