Derby dla Węgrowa. Trzecia z rzędu porażka Ósemki (fotogaleria)

   
Autor:
Dodano: 2020/10/25 10:23    views 545

W meczu 6 kolejki II ligi siatkówki kobiet, Ósemka Siedlce przegrała na swoim obiekcie z Nike Węgrów 2:3.

SYTUACJA WYJŚCIOWA

Zespoły Ósemki Siedlce i Nike Węgrów przystąpiły do sobotniego spotkania z chęcią zrehabilitowania się po po ostatnich porażkach. We poprzedniej, rozgrywanej w środku tygodnia kolejce – siatkarki Nike przegrały u siebie w 5 setach z bialskim AZS AWF. Ósemka w ostatniej kolejce pauzowała, natomiast przed tygodniem podopieczne Jarosława Plewińskiego przegrały w Białej Podlaskiej, a kolejkę wcześniej uległy na swojej hali Akademiczkom z Warszawy. Po zwycięstwach w dwóch pierwszych ligowych meczach i kolejnych dwóch porażkach – siatkarkom z Siedlec zależało by wrócić na zwycięską ścieżkę i po raz pierwszy w tym sezonie cieszyć się z wygranej na własnej hali.

PRZEBIEG MECZU

Najbardziej emocjonującym setem spotkania była pierwsza partia. Set musiała rozstrzygnąć gra na przewagi, w której żaden z zespołów nie chciał odpuścić. Ostatecznie tę część meczu wygrała Ósemka 34:32. W kolejnych setach do głosu doszły przyjezdne, które bez problemu wygrały drugą i trzecią partię. W czwartym secie po raz kolejny doszło do gry na przewagi i tutaj także górą okazały się gospodynie. W decydującym, piątym secie przyjezdne nie pozostawiły Ósemce jakichkolwiek złudzeń, wygrywając tie-breaka zdecydowanie – oddając przy tym rywalkom jedynie 6 punktów. Siedleckie siatkarki przegrały trzeci kolejny mecz, legitymując się po 6 kolejkach bilansem 2-3.

PLANY ÓSEMKI

W siódmej kolejce spotkań Ósemka wybierze się do stolicy, gdzie zmierzy się z tamtejszym AZS LSW Warszawa. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 7 listopada.

24.10.20, 17:00 – Siedlce (hala ZSP nr 3)

II liga: Ósemka Siedlce – Nike Węgrów 2:3 (34:32, 18:25, 12:25, 27:25, 6:15)

Ósemka: 4. Ewa Grzelak, 5. Weronika Brzuzy, 6. Jagoda Michałek, 7. Agnieszka Krzymowska, 10. Ilona Betke, 17. Joanna Prus Jezierska i 14.Oliwia Pacholak (libero) oraz 8. Aleksandra Jatczak, 16. Małgorzata Banasiak

Wyniki 5 kolejki:

Nike Węgrów – AZS AWF Biała Podlaska 2:3
AZS LSW Warszawa – AZS AWF Warszawa 0:3
Sparta Warszawa – BAS Białystok 3:2
Chemik SMS Olsztyn – Wojskowe Warszawa 3:0
LTS Legionovia Legionowo – Krótka Mysiadło 3:0
Ósemka Siedlce – pauza

Pozostałe wyniki 6 kolejki:

Wojskowe Warszawa – Legionovia Legionowo 2:3
BAS Białystok – Chemik Olsztyn 3:0
AZS AWF Warszawa – Sprata Warszawa – przełożony
AZS AWF Biała Podlaska – AZS LSW Warszawa 3:0
Krótka Mysiadło – pauza

źródło: własne; foto; Maciej Sztajnert

 
Sponsorzy

Patronat medialny