Derby Mazowsza dla Pogoni

Siedleccy rugbiści wygrali 48:27 z Orkanem w Sochaczewie.

Pogoniści wrócili do gry po trzech tygodniach przerwy. Podopieczni Andrzeja Kozaka mieli więc czas, aby podleczyć urazy i zregenerować siły przed derbami Mazowsza.

Od początku meczu lepsze wrażenie sprawiali siedlczanie. Drużyna Kozaka objęła prowadzenie 19:0 i pewnie zmierzała po zwycięstwo. Na przełomie pierwszej i drugiej połowy do głosu doszli jednak gospodarze. Orkan dwukrotnie przyłożył i nabrał wiary we własne możliwości, choć do przerwy było 26:12 dla siedlczan.

W pierwszych minutach drugiej połowy Orkan grał dobrze, ale nie utrzymał tempa przez całą drugą połowę. Przemysław Rajewski i spółka regularnie punktowali i po ofensywnym meczu wygrali 48:27.

Jeżeli Polski Związek Rugby nie przeniesie pozostałych meczów na wiosnę to w sobotę (31 października) o 12:00 Pogoń podejmie Lechię Gdańsk.

25.10.20, 13:00 – Sochaczew

Ekstraliga: Orkan Sochaczew – MKS Pogoń Awenta Siedlce 27:48 (12:26)

Punkty: Jakub Budnik 10 (2 P), Kacper Wróbel (K, 2 pd), Wojciech Krześniak 5 (P), Kamil Zieliński 5 (P) – Przemysław Rajewski 23 (2 P, K, 5 pd), Davit Chaduneli 10 (2 P), Tomasz Biernacki 5 (P), Adrian Chróściel 5 (P), Daniel Trybus 5 (P)

Pogoń: 1. Davit Chaduneli, 2. Adrian Chróściel, 3. Isitolo Tuumotooa (68, 26. Tomasz Gołąb), 5. Marek Mirosz (60, 15. Dawid Rajewski), 17. Dawid Dybowski (25, 4. Krystian Olejek), 6. Norbert Kargol, 7. Maciej Panasiuk (72, 16. Marcin Posiadała), 8. Eduard Wertyłećkyj, 28. Dawid Lorentowicz, 10. Daniel Trybus, 11. Tomasz Biernacki, 12. Patelesio Sili, 13. Krystian Adamiak, 14. Łukasz Korneć (55, 24. Szymon Kowalczyk), 18. Przemysław Rajewski (78, 20. Mateusz Dąbrowski)

Sędzia: Dariusz Reks