Nie poszli za ciosem. Gładka porażka KPS Siedlce

W siódmej kolejce I ligi siatkarzy, KPS Siedlce przegrał na wyjeździe z Norwidem Częstochowa 0:3.

KPS Siedlce przystąpił do spotkania z Norwidem opromieniony zwycięstwem nad ZAKSĄ Strzelce Opolskie. Podopieczni Mateusza Grabdy zdobyli pierwsze punkty w tym sezonie, a MVP spotkania został wybrany Mateusz Kańczok.

Siedlczanie zagrali zdecydowanie słabiej niż w środę. Zawodnicy KPS nie potrafili w żadnym secie przebrnąć granicy 20 punktów. Ekipa z Mazowsza popełniała sporo błędów, między innymi na zagrywce. Drugi i trzeci set miały bardzo podobny przebieg. Do połowy sobotniego meczu walka toczyła się praktycznie punkt za punkt. Potem piaty bieg włączali gospodarze, którzy zdobywali punkty seriami. Nie do zatrzymania był Damian Kogut, który w całym meczu zdobył 15 „oczek”.

Najlepiej podopieczni Grabdy zagrali w trzeciej partii. Do stanu 14:12 wydało się, że KPS Siedlce kontroluje sytuację na parkiecie. Bardzo dobre ataki Mikołaja Szewczyka dały gospodarzom remis 15:15. W końcówce po stronie gości zaczęły ponownie dawać o sobie znać błędy w przyjęciu, w efekcie czego trzy punkty zostały w Częstochowie.

PLANY KPS

W kolejnym zaległym spotkaniu rywalem KPS Siedlce będzie Lechia Tomaszów Mazowiecki. Początek meczu w środę o godz. 18:00.

31.10.20, 17:00 – Częstochowa

I liga: Norwid Częstochowa – KPS Siedlce 3:0 (25:17, 25:17, 25:19)

KPS: 3. Radosław Nowak, 4. Mateusz Kańczok, 10. Janusz Górski, 11. Patryk Szymański, 13. Michał Wójcik, 18. Szymon Bereza i 16. Patryk Waloch (libero) oraz 5. Jakub Strulak, 6. Przemysław Kupka, 7. Damian Dobosz, 8. Dawid Pawlun