100 meczów na 100-lecie: #22 Czarni Węgrów – Victoria Kałuszyn (fotogaleria)

Czarni Węgrów wygrali trzeci mecz z rzędu. Tym razem zaaplikowali pięć bramek Victorii Kałuszyn.

Wygrana Czarnych jest efektowna, jednak mecz przez długi czas nie był spacerkiem dla węgrowian. W pierwszej połowie Victoria miała optyczną przewagę, jednak pomysł na grę kończył się, gdy piłkarze z Kałuszyna zbliżali się do pola karnego. Najlepszej okazji nie wykorzystał Jacek Gójski w końcówce pierwszej połowy. Pomocnik Victorii miał piłkę na ósmym metrze i mnóstwo opcji finalizacji, ale skiksował.

Czarni objęli prowadzenie w 5 minucie. Wracający po kwarantannie Kamil Walas zamienił na bramkę podanie Dawida Sałasińskiego. Bohater poprzednich spotkaniach zaliczył kolejny dobry mecz, jednak był na bakier ze skutecznością. Przy lepiej ustawionym celowniku już po pierwszej połowie powinien mieć hat tricka. W 27 minucie drugiego gola dla węgrowian zdobył Cyprian Skórka, który wślizgiem zamkną wstrzelenie Dżamala Hawariego. Jeżeli chodzi o tego ostatniego to zdobył kapitalnego gola od poprzeczki, jednak sędziowie orzekli, że w momencie oddawania strzału był na spalonym. Do przerwy było 2:0 dla Czarnych.

Po zmianie stron Walas skompletował dublet, a gra Victorii całkowicie się posypała. Na domiar złego z powodu urazu gry nie mógł kontynuować Hubert Abramowski. W 62 minucie Sałasiński wreszcie przełamał strzelecką niemoc i trafił po dograniu autora dwóch bramek. Wynik na 5:0 ustalił Rafał Komosa, który technicznym strzałem z rzutu wolnego zaskoczył Marcina Ciechańskiego. W ostatnim kwadransie obie drużyny czekały na końcowy gwizdek, który nastąpił tuż przed upływem regulaminowych 90 minut.

W najbliższą sobotę (7 listopada) Victoria podejmie rezerwy Mazovii. Dzień później Czarni zagrają w Ostrówku z LKS.

31.10.20, 13:30 – Węgrów

Liga okręgowa: Czarni Węgrów – Victoria Kałuszyn 5:0 (2:0)

Bramki: Kamil Walas 5, 47, Cyprian Skórka 27, Dawid Sałasiński 62, Rafał Komosa 72

Czarni: 1. Miłosz Bieliński – 17. Mateusz Rudaś (75, 6. Jakub Pliszka), 3. Paweł Żurawiński, 5. Michał Sakowski, 7. Radosław Replin – 21. Patryk Kąkol, 22. Cyprian Skórka, 9. Rafał Komosa, 10. Dżamal Hawari (68, 16. Leszek Płocharczyk), 13. Kamil Walas (64, 14. Kamil Kowalczyk) – 19. Dawid Sałasiński

Victoria: 1. Marcin Ciechański – 9. Eryk Szczęsny (46, 2. Jakub Bączek), 13. Hubert Abramowski (56, 8. Aleksandr Maksimowicz), 22. Jacek Gójski, 27. Paweł Walkowski – 7. Kamil Domański, 85. Przemysław Gójski (51, 11. Michał Wójcik), 23. Paweł Śliwa, 3. Karol Niegowski, 21. Patryk Winnicki – 10. Paweł Wąsowski

Sędzia: Paweł Księżopolski (Siedlce)