Bitwy wygrywa rezerwa. Trzecie zwycięstwo Pogoni z rzędu!

Przeszkodą na drodze po trzecie zwycięstwo z rzędu siedlczan byli Błękitni Stargard. Pogoniści, pomimo przeciwności losu, pokonali ją i wygrali 2:1 na trudnym terenie.

Pogoniści wyruszyli w daleką podróż do Stargardu na koniec pracowitego tygodnia. Zaczął się on od minimalnie i pechowo przegranego meczu Pucharu Polski z Radomiakiem Radom, a potem był kontynuowany fascynującym bojem z Olimpią Elbląg. Spotkanie z Błękitnymi to był jednak zupełnie nowy rozdział II-ligowej historii.

Trener Bartosz Tarachulski dokonał dwóch zmian w wyjściowej jedenastce, obu w defensywie. Wiktora Preussa zastąpił wracający do podstawowego składu Marcin Kozłowski I, zaś Ivana Očenáša zluzował Oskar Sewerzyński. Młodzieżowiec zagrał w środku pola, a do defensywy został cofnięty Bartosz Brodziński.

Mecz w Stargardzie miał ogromne znaczenie dla układu tabeli. II liga pracuje na dwóch prędkościach. Lidera z Polkowic goni peleton, który zdołał wypracować wyraźną – jak na ten etap sezonu – przewagę. Pogoń po dwóch wygranych z rzędu miała szansę, aby doszlusować do najlepszej siódemki. Błękitni mieli jednak inne plany…

W 5 minucie Kamil Walków dziubnął piłkę w kierunku Macieja Górskiego, jednak napastnika Pogoni zastopował odważnie wychodzący Mariusz Rzepecki. Pod koniec pierwszego kwadransa kontuzji doznał Sewerzyński. Zastąpił go Wiktor Preuss, ponadto Oskar Repka zmienił Górskiego. W 19 minucie bramkę w drugim kolejnym meczu mógł zdobyć Ishmael Baidoo, jednak przestrzelił z kilku metrów po dobrym podaniu Bartłomieja Olszewskiego. W 25 minucie dali o sobie znać ekspogoniści. Mateusz Bochnak wycofał do Dawida Polkowskiego, który jednak fatalnie przestrzelił. Pogoniści nie wyciągnęli wniosków z ostrzeżenia i w 28 minucie stracili bramkę. Bochnak dośrodkował na głowę Przemysława Brzeziańskiego, a ten pewnym strzałem pokonał Mikołaja Smyłka. Drużyna Tarachulskiego w końcówce pierwszej połowy doprowadziła do wyrównania. Prawą flanką przedarł się Ishmael Baidoo, dograł w pole karne, obrońca Błękitnych wybił piłkę na 18 metr, gdzie zgarnął ją i umieścił w siatce Repka. Do przerwy było więc 1:1.

Tuż po przerwie koncentrację Smyłka sprawdził Michał Cywiński. Golkiper Pogoni zdołał sparować na rzut rożny mocne uderzenie pomocnika gospodarzy. W 52 minucie powinno być 2:1 dla Błękitnych. Bochnak wyszedł sam na sam ze Smyłkiem, minął bramkarza, ale trafił jedynie w boczną siatkę. Były skrzydłowy Pogoni szybko miał okazję na rehabilitację. Bochnak ponownie był na bakier ze skutecznością i w sytuacji sam na sam kropnął w Smyłka. W 66 minucie golkiper drużyny gości miał sporo szczęścia po niezłym rozegraniu rzutu rożnego przez stagardzian. Pogoniści odpowiedzieli po centrze Baidoo. Preuss chciał zamienić dośrodkowanie na bramkę, lecz nie zdołał sięgnąć piłki. W 71 minucie Smyłek dwiema interwencjami uratował siedlczan. Najpierw w kapitalny sposób odbił piłkę po strzale Brzeziańskiego, a po chwilę prawidłowo zachował się przy dobitce Oskara Ryka z ostrego kąta. W 82 minucie Miłosz Przybecki pokazał Bochnakowi jak należy wykorzystywać sytuacje sam na sam. Rezerwowy pewnym strzałem obok Rzepeckiego wyprowadził siedlczan na prowadzenie. Pogoniści dowieźli minimalne prowadzenie do końca i mogli cieszyć się z trzeciej ligowej wygranej z rzędu.

W Błękitnych zaprezentowali się byli piłkarze Pogoni: Mateusz Bochnak oraz Dawid Polkowski.

W sobotę, 14 listopada, o 13:00 Pogoń podejmie Skrę Częstochowa.

08.11.20, 13:00 – Stargard

II liga: Błękitni Stargard – Pogoń Siedlce 1:2 (1:1)

Bramki: Przemysław Brzeziański 28 – Oskar Repka 43, Miłosz Przybecki 82

Błękitni: 57. Mariusz Rzepecki – 27. Jakub Ostrowski, 8. Hubert Krawczun, 13. Jakub Mosakowski, 14. Bartosz Sitkowski (87, 21. Marcin Rajch) – 23. Mateusz Bochnak (84, 18. Błażej Starzycki), 25. Filip Karmański (85, 9. Damian Niedojad), 10. Dawid Polkowski, 7. Michał Cywiński, 11. Oskar Ryk – 15. Przemysław Brzeziański

Pogoń: 33. Mikołaj Smyłek – 28. Marcin Kozłowski I, 15. Piotr Pierzchała, 31. Bartosz Brodziński, 14. Bartłomiej Olszewski – 11. Ishmael Baidoo (80, 10. Marcin Kozłowski II), 4. Oskar Sewerzyński (15, 16. Wiktor Preuss), 7. Piotr Marciniec, 23. Franciszek Wróblewski – 22. Maciej Górski (16, 55. Oskar Repka), 9. Kamil Walków (76, 19. Miłosz Przybecki)

Żółte kartki: Dawid Polkowski 23, Michał Cywiński 87 – Oskar Sewerzyński 7, Marcin Kozłowski I 24

Sędzia: Ewa Augustyn (Gdańsk)