Debiuty byłych Pogonistów w Ekstraklasie

Udany weekend mają za sobą byli zawodnicy Pogoni Norbert Wojtuszek oraz Kacper Skibicki. Obaj zaliczyli debiuty w Ekstraklasie, a drugi z wymienionej dwójki zdołał strzelić w nim gola.

Norbert Wojtuszek przed tym sezonem na podstawie transferu gotówkowego przeszedł z Pogoni do Górnika Zabrze. W ubiegłym tygodniu zaliczył on debiut w nowych barwach w meczu Pucharu Polski z KSZO Ostrowiec Świętkorzystki, natomiast w sobotni wieczór po raz pierwszy zagrał w Ekstraklasie. Wojtuszek w spotkaniu ze Śląskiem Wrocław pojawił się na murawie w 69 minucie.

Debiut w Ekstraklasie w weekend zaliczył także Kacper Skibicki. Młody skrzydłowy, który w Pogoni występował za zasadzie wypożyczenia w rundzie jesiennej poprzedniego sezonu, teraz pojawił się na boisku w barwach Legii Warszawa w pojedynku z Lechem Poznań. Był to wymarzony debiut, gdyż Skibicki już po ośmiu minutach od wejścia z ławki wpisał się na listę strzelców, a jego drużyna ostatecznie ograła Kolejorza 2:1.

źródło: własne; foto: Mateusz Kostrzewa (Legia Warszawa)