czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Nieudany weekend KPS. Dwie wyjazdowe porażki (fotogaleria)

To nie były udane mecze dla KPS Siedlce. Podopieczni Mateusza Grabdy przegrali kolejno z Mickiewiczem Kluczbork (0:3) oraz Gwardią Wrocław (1:3).

KPS Siedlce miał niezwykle pracowity weekend, w którym rozegrał aż dwa spotkania. W sobotę rywalem siedlczan był Mickiewicz Kluczbork, który bez większych problemów poradził sobie z KPS. Wyłączając pierwszy set, podopieczni Mateusza Grabdy dotrzymywali kroku rywalom do końcówek setów. Potem jednak albo nadziewali się na blok przeciwników, albo popełniali niewymuszone błędy w ataku.

W zespole z Kluczborka nie do zatrzymania byli Filip Frankowski oraz Dawid Bułkowski, którzy zdobyli łącznie 30 punktów dla Mickiewicza. W zespole z Siedlec najskuteczniejszy był z kolei Janusz Górski (10 „oczek”).

07.11.20, 18:00 – Kluczbork

I liga: Mickiewicz Kluczbork – KPS Siedlce 3:0 (25:19, 25:20, 25:22)

KPS: 3. Radosław Nowak, 4. Mateusz Kańczok, 10. Janusz Górski, 11. Patryk Szymański, 13. Michał Wójcik, 18. Szymon Bereza i 16. Patryk Waloch (libero) oraz 5. Jakub Strulak, 6. Przemysław Kupka, 7. Damian Dobosz, 8. Dawid Pawlun

MVP: Filip Frankowski

FOTOGALERIA

***

Dzień później rywalem siedlczan była Gwardia Wrocław, a samo spotkanie transmitowane było przez stację Polsat Sport. Pod koniec października Gwardziści musieli zawiesić treningi i rozpoczęli przymusową kwarantannę. Od tygodnia wrocławianie byli już w treningu i mogli rozegrać zaległe spotkanie 3 kolejki z KPS Siedlce.

W pierwszym secie podopieczni Grabdy zagrali świetnie, choć w pewnym momencie przegrywali już 10:14. Dużo ożywienia w szeregi KPS wprowadził Przemysław Kupka, który rozpoczął odrabianie strat. Potem świetne bloki Mateusza Kańczoka oraz zagrywki Janusza Górskiego pozwoliły siedlczanom wygrać pierwszego seta. Dobrej gry zawodnicy KPS nie potrafili utrzymać w kolejnych partiach. Zaczęło szwankować przyjęcie, a sama zagrywka nie była już tak efektywna jak w premierowej odsłonie.

Najbardziej wyrównana w niedzielnym spotkaniu była trzecia partia. Przez dłuższy czas żadnej drużynie nie udało się wypracować bezpiecznej przewagi punktowej. Do końca toczyła się zacięta walka, w której więcej szczęścia mieli gospodarze (25:23). Zawodnicy KPS nie potrafili odwrócić losów spotkania także w czwartej partii. Od początku zarysowała się lekka przewaga Gwardii (11:7), którą miejscowi bez problemu utrzymali do końca.

08.11.20, 17:30 – Wrocław

I liga: Gwardia Wrocław – KPS Siedlce 3:1 (21:25, 25:17, 25:23, 25:17)

KPS: 3. Radosław Nowak, 4. Mateusz Kańczok, 7. Damian Dobosz, 10. Janusz Górski, 11. Patryk Szymański, 18. Szymon Bereza i 16. Patryk Waloch (libero) oraz 5. Jakub Strulak, 6. Przemysław Kupka, 8. Dawid Pawlun, 14. Jacek Ziemnicki

MVP: Mateusz Frąc

W najbliższą sobotę siedlczanie rozegrają pierwsze w tym sezonie spotkanie we własnej hali. Rywalem KPS będzie BAS Białystok, w którym występuje trzech byłych zawodników KPS: Adrian Kacperkiewicz, Mateusz Laskowski oraz Jakub Abramowicz. Spotkanie odbędzie się bez udziału publiczności.