Tygrys pokazał rogi (fotogaleria)

Tygrys pokazał rogi

Podopieczni Damiana Guzka w pierwszym meczu rundy rewanżowej ulegli na własnym boisku Tygrysowi Huta Mińska 0:3. Takim samym rezultatem zakończyło się sierpniowe spotkanie w Hucie Mińskiej.

W meczu z Tygrysem, z kadry II-ligowca zespół rezerw wzmocnił jedynie Dominik Barciak.

Od pierwszych minut lepiej na boisku lepiej radzili sobie goście, jednak mimo przewagi brakowało sytuacji pod bramką Sebastiana Wasilczyka. Ze strony Pogoni okazję na zdobycie gola mieli Sebastian Bober i Cezary Bujalski, lecz brakowało skuteczności. Goście odpowiedzieli akcjami Jakuba Pasika i Mateusza Bartoszewskiego, ale obronną ręką z opresji wyszedł Wasilczyk. Przed przerwą Tygrys objął prowadzenie. Piotr Haber zagrał do Dawida Mataka, a ten z bliskiej odległości dał swojej drużynie prowadzenie.

Po zmianie stron gra w dalszym ciągu toczyła się pod dyktando gości. W 51 minucie Daniel Żurawski zacentrował z rzutu rożnego, a Kacper Piętka głową podwyższył prowadzenie. Podobna sytuacja miała miejsce w 78 minucie. Z narożnika boiska piłkę w pole karne wrzucił Michał Koszela, a Piętka po raz drugi głową dał powód do radości. Tygrys mógł zdobyć kolejne bramki, jednak Haber i Sebastian Kwaczreliszwili nie wykorzystali swoich sytuacji.

W zespole Tygrysa wystąpił były zawodnik Pogoni – Jakub Pasik.

PLANY POGONI II

Kolejne i zarazem ostatnie spotkanie w tym roku rezerwy Pogoni rozegrają za tydzień w sobotę 14 listopada o 12:00 w Mińsku Mazowieckim z Mazovią.

08.11.20, 11:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

IV liga: Pogoń II Siedlce – Tygrys Huta Mińska 0:3 (0:1)

Bramki: Dawid Matak 42, Kacper Piętka 51, 78

Pogoń II: 1. Sebastian Wasilczyk – 13. Jakub Jopek, 16. Dawid Ardej (87, 70. Maciej Gawinkowski), 27. Igor Łęczycki, 8. Przemysław Misiak – 11. Karol Wszoła (87, 34. Robert Jóźwiuk), 17. Przemysław Rodak, 9. Dominik Barciak, 67. Sebastian Bober (46, 77. Dawid Płudowski), 18. Mateusz Wszoła (55, 21. Maciej Litwiński) – 19. Cezary Bujalski

Tygrys: 12. Jakub Kielak – 5. Jakub Pasik, 4. Kamil Panufnik (43, 6. Daniel Witak), 3. Kacper Piętka, 19. Hubert Kornet (51, 7. Daniel Kuć) – 18. Dawid Matak (80, 15. Maciej Wereda), 14. Mateusz Gromysz (55, 20. Mateusz Podgórski), 2. Michał Koszela, 10. Daniel Żurawski (73, 17. Konrad Biesiada), 8. Piotr Haber – 9. Mateusz Bartoszewski (83, 11. Sebastian Kwaczreliszwili)

Żółte kartki: Piotr Haber 74, Daniel Kuć 90

Sędzia: Piotr Chojnacki (Warszawa)