Przełamanie w świetnym stylu. Pierwsze domowe zwycięstwo KPS (fotogaleria)

W zaległym spotkaniu 4 kolejki I ligi KPS Siedlce pokonał u siebie Olimpię Sulęcin 3:0.

Podopieczni Mateusza Grabdy rozegrali w tym sezonie pięć meczów, jednak wszystkie na wyjeździe. W ostatni weekend siedlczanie przegrali z Mickiewiczem Kluczbork (0:3) oraz z Gwardią Wrocław (1:3).  Łącznie w obecnych rozgrywkach KPS odniósł jedno zwycięstwo nad ZAKSĄ Strzelce Opolskie.

Siedlczanie przystąpili do sobotniego spotkania mocno zmobilizowani. Najwięcej emocji wzbudził już pierwszy set, którego losy rozstrzygnęły się dopiero w grze na przewagi. Początkowo prym wiedli goście z Sulęcina, którzy wypracowali kilkupunktowe prowadzenie 10:5 czy 14:10. Od połowy seta zawodnicy KPS zaczęli gonić wynik. Najpierw sygnał do ataku dał Janusz Górski, a do remisu 24:24 doprowadził Mateusz Kańczok.  Ostatecznie zwyciężyli siedlczanie 30:28. Najpierw Łukasz Rymarski popełnił błąd w polu serwisowym, a następnie punktowy blok postawił Górski, który zatrzymał atak Grzegorza Turka.

Pierwszy emocjonujący set napędził gospodarzy, którzy w pozostałych partiach byli dużo lepszym zespołem. Siatkarze Olimpii równy poziom gry trzymali tylko do połowy setów. Potem gospodarze zaczęli systematycznie odjeżdżać rywalom. W obozie KPS najskuteczniejsi byli Kańczok oraz Górski, którzy zdobyli po 16 punktów.

PLANY KPS

W najbliższą środę siatkarze KPS Siedlce rozegrają zaległe spotkanie z AGH Kraków. Początek o godz. 18:00.

14.11.20, 17:00 – Siedlce (hala ARMS)

I liga: KPS Siedlce – Olimpia Sulęcin 3:0 (30:28, 25:17, 25:19)

KPS: 3. Radosław Nowak, 4. Mateusz Kańczok, 5. Jakub Strulak, 7. Damian Dobosz, 10. Janusz Górski, 18. Szymon Bereza i 16. Patryk Waloch (libero) oraz 6. Przemysław Kupka, 8. Dawid Pawlun