Program KLUB w siedleckim rugby

   
Autor:
Dodano: 2020/11/17 11:11    views 735

Miejski Klub Rugby zakończył trwający blisko pół roku program KLUB finansowany przez Ministerstwo Sportu. Od czerwca do listopada uzdolniona młodzież w siedleckich szkół podstawowych w wieku 8-12 lat poznawała tajniki rugby.

Ministerialny program KLUB pozwolił na sfinansowanie zajęć sportowych ukierunkowanych pod kątem rugby i zakup specjalistycznego sprzętu sportowego, który będzie służył wszystkim adeptom owalnej piłki. Z grupy ponad trzydziestu kandydatów, którzy zaczęli zajęcia w czerwcu br. do końca programu dotrwała 20-osobowa grupa, w której mniejszość stanowiły trzy dziewczynki. Po zaznajomieniu się z techniką i taktyką gry uczestnicy mieli luźniejsze treningi wakacyjne by we wrześniu rozpocząć rozgrywanie sparingów, które praktycznie kończyły każdy trening. Swoistym sprawdzianem było udział „Klubowiczów” w dwóch Regionalnych Turniejach Dzieci i Młodzieży zorganizowanych w Siedlcach w październiku br. Uczestnicy programu zostali dołączeni do drużyn turniejowych, widać było jaki postęp zrobili od czerwca, z owalną piłką radzili sobie bardzo dobrze. Po turniejach wszyscy gromadzili się na piknikach z których nikt nie wrócił do domu głodny czy spragniony.

Większość uczestników programu KLUB jest zainteresowana treningami w Miejskim Klubie Rugby, mamy nadzieję, że ci którym rugby nie przypadło do gustu zaczną trenować inne sporty, ważne aby nie siedzieć w domu. „Klubowicze” będą brali też udział w rozgrywkach Szkolnej Ligi Rugby Tag, w której uczestniczą wszystkie szkoły podstawowe w Siedlcach i Powiecie. Szkolna Liga Rugby Tag podobnie jak program KLUB są finansowane przez Ministerstwo Sportu, w imieniu rugbistów DZIĘKUJEMY!

 

źródło i foto: Miejski Klub Rugby
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Grrube lollo
Gość
Grrube lollo
3 miesięcy 10 dni temu

Brawo za inicjatywę!! Wspaniała dyscyplina sportu, szkoda, że tak mało popularna w skali kraju. Ale będzie lepiej!

wpDiscuz
Sponsorzy

Patronat medialny