Siatkarze zachęcają do oddawania osocza! (wideo)

   
Autor:
Dodano: 2020/11/17 18:26    views 267

Siatkarze pierwszoligowych klubów z Siedlec i Sulęcina postanowili wesprzeć akcję oddawania osocza przez ozdrowieńców, którzy pokonali zakażenie Covid-19.

Część zawodników KPS Siedlce i Olimpii Sulęcin zaraziła się korona wirusem, wszyscy są już zdrowi i teraz chcą oddać osocze, a jednocześnie zachęcić do tego innych.

Osocza nie da się wyprodukować, można je pozyskać jedynie od tych, którzy już przeszli chorobę i wytworzyli przeciwciała. Dlatego tak ważne jest, aby oddawali je ci, którzy już pokonali zakażenie Covid-19.

Przed meczem 9. kolejki TAURON 1 Ligi siatkarze z Siedlec i Sulęcina wzięli udział w nagraniu spotu promującego oddawanie osocza. O akcji mówi koordynator KPS Siedlce Maciej Nowak:

Materiał wideo

Kto może oddać osocze?

Osocze mogą oddać osoby w wieku 18-60 lat:

  • po przechorowaniu COVID-19, dysponujące pozytywnym wynikiem wymazu na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 wykonanego metodą PCR – po upływie minimum 28 dni od pełnego ustąpienia objawów lub zakończenia izolacji i po zakończonym leczeniu,
  • po bezobjawowym zakażeniu koronawirusem SARS-CoV-2 z pozytywnym wynikiem badania na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2 – po upływie minimum 14 dni od uzyskania pozytywnego wyniku badania.

Gdzie można oddać osocze?

W siedleckim oddziale Regionalnego Centrum Krwiodawstwa przy ul. Formińskiego, ozdrowieńcy mogą oddawać osocze dla chorych na Covid-19. Zabieg dla pacjenta nie różni się niczym od zwykłego pobierania krwi.

Osocze dla chorych można oddawać we wtorki i piątki w godzinach od 7.00 do 9.00. Warunkiem jest jednak okazanie potwierdzenia przebycia choroby Covid-19, bądź zakażenia wirusem Sars-Cov2. Może to być np. pisemny wyniku testu lub wpis w aplikacji na telefon „gabinet.gov.pl”.

Numer kontaktowy z siedleckim centrum : 25 632-74-61 lub 25 633 11 15 (rejestracja).
Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar

wpDiscuz
Sponsorzy

Patronat medialny